Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Statta sıra çatıda

24 Mart 2013
Statta sıra çatıda için yorumlar kapalı
Statta sıra çatıda

– BURSA’NIN STADYUMUNDA ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR 
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN YENİ STADYUMDA KABA İNŞAAT TAMAMLANMA AŞAMASINA GELİRKEN, İNCE İŞÇİLİKLER İLE CEPHE VE ÇATI KAPLAMA ÇALIŞMALARI DA HIZ KAZANDI.
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇATI KAPLAMASININ BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE YAKLAŞIK 1 AY İÇİNDE STADYUMDAKİ DEĞİŞİMİN GÖRÜLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan yeni stadyumda kaba inşaatın tamamlanma aşamasına gelinmesiyle, ince işçilikler, cephe ve çatı kaplama çalışmaları da hız kazandı.

Bursa’ya yatırımlarıyla çağ atlatan Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en önemli anıtsal yapılardan biri olan stadyumda çalışmalar hızla sürüyor. Yaklaşık 180 bin metrekarelik inşaat alanı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem hayata geçirilen en büyük tesis olma özelliği taşıyan stadyumda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaba inşaat tamamlanma aşamasına geldiğini, ince işçilikler ile çatı ve cephe kaplama malzemelerinin montajına da başlandığını kaydetti.
Stadyumun belediye tarihinin en önemli çalışmalarından biri olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Bursa’da dev bir eser ortaya çıkıyor. Bursa’nın sembolleri arasına girecek olan stadyum, timsah görünümlü çatısı ve yapısıyla da şu anda Türkiye ve dünyanın gündeminde geniş yer buluyor. Bursa’nın stadı, Türkiye’nin de en güzel stadı olacak” dedi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin stadyumun bir an önce tamamlanması için yoğun bir emekle çalıştığını ifade ederek, “Stadyumun bir an evvel hizmete açılması ve burada artık müsabakaların yapılabilmesine yönelik çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Şu anda bir yandan kaba inşaatı tamamlanırken; diğer taraftan da ince işler ve çatı inşaatımız hızlı bir şekilde sürüyor. Buradaki tüm borulama, sıva ve diğer imalatlar sürdürülürken, bir yandan da çatı parçaları birer birer geliyor” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’ya değer katacak olan stadyumun çatı konstrüksiyonlarının montajının başlamasının ardından, yaklaşık 1 ay içinde vatandaşların değişimi göreceğine dikkati çekti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.