Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Şükran Edebali’den eğitime destek

15 Haziran 2015
Şükran Edebali’den eğitime destek için yorumlar kapalı
Şükran Edebali’den eğitime destek

Yıldırım Belediyesi’nin destekleriyle, Bursa Müzik Akademisi Pasta-Börek Kursu ile Halk Oyunları Kursu ve İlahi Korosu kursiyerleri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde kursiyerlerle bir araya gelen Şükran Edebali, “Sertifikalarını almaya hak kazanan 75 kursiyerimiz, kollarına yeni birer altın bilezik taktı. Engelli kursiyerlerimizin çabaları da azmin önünde bir engel olmayacağını gösterdi” dedi.

Müzik Akademisi’nde düzenlenen sertifika törenine, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin eşi Şükran Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın’ın eşi Emine Aydın ile Yıldırım Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Filiz Çilingir ve kursiyerlerin aileleri katıldı. Kursiyerleri tarafından hazırlanan etkinlikleri izleyen Şükran Edebali, “Çocuklarımızın, okul eğitiminin yanında hobi olarak zaman geçirebilecekleri ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri sosyal ve sanatsal faaliyetler sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak bireyler olarak yetişmeleri mümkün olacaktır. Bugün 75 kursiyerimize sertifika verirken, Yıldırımlıları sosyal ve sanatsal faaliyetlere yönelmek adına bu kurslara daha fazla katılım göstermeye davet ediyorum” diye konuştu.

 

KALPLERDE ENGEL OLMASIN’

Engellilerin karşılaştıkları zorluklara değinen Şükran Edebali, “Bedensel ve zihinsel engellerini kendilerine dezavantaj görmeden, kalplerine engel olmadan, hayata tutunan ve kurslara katılarak yaşamın bir parçası olduklarını herkese gösteren engelli kardeşlerimizi de ayrıca canı gönülden kutluyorum. Toplumun ayrıştırılamaz unsurları olan engellilerimizi bizler de önemsiyor ve bu gibi kurslara katılmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.