Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Suriye’de şiddet durmuyor

28 Mayıs 2014
Suriye’de şiddet durmuyor için yorumlar kapalı
Suriye’de şiddet durmuyor
Suriye ordusunun Halep’te muhaliflerin denetimindeki bölgelere düzenlediği hava saldırısında, 16, İdlib’in Maret el Nesan kasabasında düzenlenen saldırıda da 13 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. 

Suriye ordusunun Halep’te muhaliflerin denetimindeki bölgelere düzenlediği hava saldırısında, 16 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, orduya ait helikopterlerin Halep’te yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere, “varil ve vakum bombalı” saldırıda bulunduğu belirtildi. Olayda 3’ü çocuk 16 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi Halep Medya sorumlusu Ahmed Hatib de AA muhabirine yaptığı açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının sabahtan bu yana Halep ve çevresinde muhaliflerin kontrolünde olan köy, kasaba, belde ve ilçeleri yoğun bir şekilde bombaladığını söyledi.

Mari kasabasında hava saldırısı nedeniyle birçok evin yıkıldığını aktaran Hatib, “Savaş uçakları Mari’de yerleşim yerini bombalaması sonucu çok sayıda kişi öldü veya yaralandı. Saldırıda bazı evler yıkılırken kimi evlerde yangın çıktı. İtfaiyenin uzun uğraşı sonucunda yangın söndürüldü” dedi.

Halep’in Azez ilçesi ile bazı bölgelerinde yoğun saldırılara maruz kaldığını anlatan Hatib, “Rejim Halep’i yakma kararı aldığı için tüm gücüyle bu kentte saldırıyor” ifadesini kullandı.

İdlib’te 13 kişi yaşamını yitirdi

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib’in Maret el Nesan kasabasında bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi’nden (SRGC) yapılan açıklamada, İdlib kırsalında yer alan Maret el Nesan kasabasında mazot pazarında bomba yüklü aracın patlaması sonucunda ilk belirlemelere göre 13 kişinin yaşamını yitirdiği ve onlarca kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yaralıların araç ve ambulanslarla hastanelere kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, patlama bölgesinde yangınların da çıktığı dile getirildi.

SRGC, patlamaya ilişkin detaylı bilgi vermedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.