Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Suriye’den seken kurşun çamaşır asan kadının kafasına isabet etti

31 Ağustos 2013
Suriye’den seken kurşun çamaşır asan kadının kafasına isabet etti için yorumlar kapalı
Suriye’den seken kurşun çamaşır asan kadının kafasına isabet etti

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir kadın, evinin çatısında çamaşır asarken Suriye’den seken kurşunun kafasına isabet etmesi sonucu yaralandı.

Rasulayn’da PYD ile El Nusra arasında yaklaşık 3 gündür süren sessizlik, bu akşam saatlerinde bozuldu. İki grup arasında akşam saatlerinde yaşanan hareketli saatlerde PYD güçleri daha geride bulunan havan toplarını uçaksavar silahlarının bulunduğu kamyonlara yükleyerek çatışma noktasına götürdü. Sınır boyunca Türk askeri gerekli güvenlik önlemlerini alırken, PYD ile El Nusra güçleri arasında yaşanan çatışma esnasında seken bir kurşun Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde evinin çatışında çamaşır asan Hüsnügül Turan (32) isimli kadının kafasına isabet etti. Yaralı kadın yakınları tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, kafasına dikiş atılmasından sonra Şanlıurfa’ya sevk edildi. Sevk edildiği esnada hastanede ambulans bulunmamasına tepki gösteren yaralı kadının yakınları ile hastane görevlileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay yerine polis ve özel harekat polisleri sevk edilirken, daha sonradan gelen ambulans ile yaralı kadın Şanlıurfa’ya sevk edildi.

Yaralı kadının kocası Abdulhaluk Turan, “Eşim çamaşır toplarken Suriye’den gelen bir mermi kafasını sıyırdı. Hastaneye getirdik ve dikiş atılar kafasına. Kendisi kanlar içinde aşağıya inince acil olarak hastaneye getirdik” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.