Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Taşeron işçi kadrosu başvuru formu!

2 Ocak 2018
Taşeron işçi kadrosu başvuru formu! için yorumlar kapalı
Taşeron işçi kadrosu başvuru formu!

Olağanüstü hal kapsamındaki 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerinin yolu açıldı. Bugün itibariyle sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek isteyenler 10 gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime başvurabilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı açıklamada taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinin 90 günde olacağını söylemişti.

Peki kadro süreci nasıl işliyor, başvurular nereye nasıl yapılacak, taşeron işçiler hangi formu dolduracaklar? İşte taşeron kadro başvuru süreci hakkında bilmeniz gerekenler;

TAŞERON KADRO BAŞVURULARI : Taşeron işçiler 2 Ocak 2018 (bugün) ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapacaklar. Bunun akabinde başvuran işçilerin başvuruları 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. İtiraz etmek isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler. İtirazların incelenmesi ve kadroya geçen işçilerin kesin ilan listeleri 24 Şubat ve 2 Mart arasında askıya çıkacak.

http://i.internethaber.com/uploads/content/taseron-kadro-memur-ve-belediye-basvuru-formu-pdfhnRavlE9.pdf

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.