Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

TEK YÜREK OLMALI

13 Ocak 2016
TEK YÜREK OLMALI için yorumlar kapalı
TEK YÜREK OLMALI

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, sendika binasında gerçekleştirdiği basın açıklaması ile Sultanahmet Meydanı’nda ölümlere ve yaralanmalara neden olan bombalı saldırıyı lanetledi. Terörün kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunun altını çizen Numan Şeker, sendika olarak terörün hangi adresten gelirse gelsin, reddettiklerine ve kınadıklarına dikkat çekti. Açıklamasında terörün karanlık ve kanlı yüzünü bu kez İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda gösterdiğine belirten Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, “Hain terör saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Türkiye’mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan bu terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlerin tamamı yabancı olsa da millet olarak onları kendimizden gördüğümüzü ve ailelerinin acısının bizim acımız olduğunu tüm dünyanın bilmesini isteriz. Bu bağlamda ölenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

KAOS ORTAMI YARATILMAK İSTENİYOR”

Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacın Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak olduğunu ifade eden Numan Şeker, “Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyor; Türkiye’nin vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek, ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi de destekliyoruz” diye konuştu.

TEK YÜREK OLMALI”

Türk milletinin kendi varlığına yönelen her tehdidi, birliği ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf etmeyi her zaman bildiğini hatırlatan Şeker, “Bugün de üzerine düşeni yapacaktır. Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır. Sendika olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Çünkü milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve arkasındaki karanlık odakların tuzağına düşmemektir” diyerek, sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu yüzden Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği olarak terörü hangi adresten gelirse gelsin, reddediyor ve kınıyoruz.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.