Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

TEKBİR-SEN ANKARA SALDIRISINI KINADI

14 Mart 2016
TEKBİR-SEN ANKARA SALDIRISINI KINADI için yorumlar kapalı
TEKBİR-SEN ANKARA SALDIRISINI KINADI

Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası  (Tekbir-Sen) Genel Başkanı Necdet Kaya,  Ankara Kızılay Meydanın 37 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını kınadı. Anakara’da meydana gelen terör saldırılarına tepkiler devam ediyor. Son resmi rakamlara göre 37 vatandaşımızın ölümüne ve 125 vatandaşımızın yaralanmasıyla neticelenen terör saldırısını kınadıklarını açıklayan Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası  (Tekbir-Sen) Genel Başkanı Necdet Kaya,  milletin kendi varlığına yönelen her tehdidi, birliği ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf etmeyi bildiğini söyledi. Kaya açıklamasında “ Bir kere daha terör lanet yüzünü gösterdi. Masum sivil insanları hedef alan, bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü ve teröre destek verenleri, nefretle kınıyoruz. Bu alçak saldırıları gerçekleştiren terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizi bir kez daha dile getiriyoruz “ dedi.

KAOS VE HUZURSUZLUK

Terörün karanlık ve kanlı yüzünü Ankara’da son 5 ayda 3 defa  gösterdiğine dikkat çeken Tekbir-Sen Genel Başkanı Necdet Kaya,  “ Türkiye’nin kalbi Ankara’da meydana gelen vahim saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzurunu bozmak isteyen iç ve dış güçlerin bu hain oyunlarına gelmeyeceğiz.  Milletimizin huzurunu kaçırmak, topraklarımızın bütünlüğüne kast etmek isteyen karanlık güçler amaçlarına ulaşamayacaklardır.  Türk milleti olarak her türlü hainliğe karşı tek vücut olursak, hiçbir hain saldırı ülke bütünlüğümüze zarar veremeyecektir” dedi.

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

Terörün, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Tekbir-Sen Genel Başkanı Kaya açıklamasında şunlara yer verdi:

“ Din, ırk, ve milliyet ayırt gözetmeksizin yapılan terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt,  Türk Milletinin tek yürek olmasıdır. Bizlere düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve arkasındaki karanlık odakların tuzağına düşmemektir. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Masum insanlarımıza ve özellikle sivillere yönelik bu saldırı sadece Türk milletine değil, tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. Yaşam hakkı kutsaldır. Tekbir-Sen ailesi, camiası olarak terörü bir kere daha lanetlerken, masum insanları hedef alan bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun” .

 

TEKBİR-SEN ANKARA SALDIRISINI KINADI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.