Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Tekerlekli sandalye ile 4 bin 521 km yol kat etti

18 Eylül 2018
Tekerlekli sandalye ile 4 bin 521 km yol kat etti için yorumlar kapalı
Tekerlekli sandalye ile 4 bin 521 km yol kat etti

Engelli Milli Atlet Nihat Demir, Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında, Sessiz Çığlık Bisiklet etkinliğinde Türkiye’yi temsil etti.

Aritmi Sağlık Grubu sponsorluğunda birçok uluslararası yarışmaya katılan ve dereceler alan engelli Milli Atlet Nihat Demir, bu kez de savaş mağduru engelliler için tekerlek çevirdi. Uluslararası yarışmalara katılarak ülkemizi başarıyla temsil eden engelli atletimiz Nihat Demir, 15 Temmuz 2018 – 01 Eylül 2018 tarihleri arasında 49 gün süren dünyanın en uzun maratonu Sessiz Çığlık Bisiklet etkinliğine katıldı. Ülkemizdeki ve Dünya’daki özellikle savaş mağduru engellilerin yaşamış olduğu sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye’yi temsil etmek üzere Güneydoğu’da gazi olan, işitme ve görme engelli sporcularla birlikte 15 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu önünden hareket eden Milli Atlet Nihat Demir, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Hollanda’nın Lahey kentine kadar kol gücüyle çalışan Tekerlekli sandalyesi ile 4 bin 521 kilometre yol kat ederek bir rekora daha imza attı.

ARİTMİ SAĞLIK GRUBUNA TEŞEKKÜR

İstanbul, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Almanya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda’nın Lahey şehrinde bulunan Uluslararası Yüksek Adalet Divanına kadar uzanan güzergahı 49 günde tamamladı. Milli Atlet Nihat Demir, “Dünyada ve ülkemizde yaşayan engellilerin her alanda ciddi sıkıntılar yaşadığını ancak, yapılacak düzenlemelerle bu sıkıntıların birçoğunun aşılacağını” vurguladı.  Nihat Demir, katıldığı birçok yarışmada, başta ortopedik engelliler olmak üzere, işitme ve görme engellilerin sosyal hayatta spor ile dahil olabilmesi için girişimlerin şart olduğunu vurguladı.  Uzun yıllar ana sponsorluğunu yapan Aritmi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Nuri Daştan’a da teşekkür eden Demir, “ Zorlu süreçte bana sürekli destek olan Aritmi Sağlık Grubu yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.