Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

Telefonda Suriye diplomasisi

29 Ağustos 2013
Telefonda Suriye diplomasisi için yorumlar kapalı
Telefonda Suriye diplomasisi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile Suriye’deki son gelişmeler ve atılacak adımlara ilişkin ilgili bir telefon görüşmesi yaptı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu ile İngiliz mevkidaşının gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Suriye’deki son durum ve önümüzdeki dönemde atılabilecek adımlar ele alındı.

Davutoğlu ve Hague, Esed rejiminin Suriye’de gerçekleştirdiği kimyasal silah saldırısının insanlığa karşı bir suç niteliği taşıdığını vurguladı. Suriye’deki krizin uluslararası barış ve güvenliğe açık bir tehdit teşkil ettiğini belirten her iki bakan da gereken önlemlerin en kısa sürede alınması gereğine dikkat çekti.

HAGUE, HAZIRLADIKLARI TASARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

William Hague, bu çerçevede İngiltere’nin Suriye konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne sunulmak üzere hazırladığı karar tasarısı hakkında Bakan Davutoğlu’na bilgi verdiği öğrenildi. Bu konuda Güvenlik Konseyi’nden ortak bir tutum çıkması konusunda Türkiye’nin beklentisini dile getiren Davutoğlu, ayrıca Suriye’de akan kanın durdurulması için uluslararası toplumun acilen harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Telefonda Suriye diplomasisi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.