Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Telefonda yaşadığı dehşeti anlattı

15 Ekim 2015
Telefonda yaşadığı dehşeti anlattı için yorumlar kapalı
Telefonda yaşadığı dehşeti anlattı

Van’ın Başkale ilçesindeki Eşmepınar Jandarma Karakol Komutanlığı’na, PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda yaralanan  İnegöllü er Erçin Öztürk’ün tedavisi devam ediyor. Gazi askerle çatışma anında telefonla konuşan kız kardeşi dehşet anlarını anlattı.
Van’daki hain saldırı sonucunda harabe haline gelen karakoldan yaralı olarak çıkan İnegöllü askerin ailesi, İnegöl Belediyesi’nin desteğiyle Perşembe günü Van Askeri Hastanesi’ne giderek tedavi gören oğullarını ziyaret edecek.

“VATANIMIZ, MİLLETİMİZ SAĞ OLSUN”
Van’a hareket öncesi konuşan baba Aydemir Öztürk, “Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Bu durum her anne-babanın başına gelebilir. Şükür Allah’a çocuğumuzu bize bağışladı. Çocuğumuzu saldırının ardından hiç göremedik, endişemiz bu. Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve Askerlik Şube Başkanımız bizi ziyaret etti. Belediye Başkanımız bizi oğlumuzun yanına ziyarete gönderecek. Hepsinden Allah razı olsun. Bir oğlum da Ankara’da asker. İki oğlum birden askerde. Erçin’in tezkeresine yaklaşık 15 gün kaldı. Tezkeresine 29 gün kala karakola saldırmışlar, o sırada yaralanmış. Telefonla görüştük, sesini duyduk. Gidip yerinde görmek istedik. Perşembe günü Van’a gitmek üzere yola çıkacağız” dedi.

“DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ÇOK DESTEK OLDULAR”
Gazi olan askerin annesi Emine Öztürk ise, “Öncelikle vatan sağ olsun. İki oğlum aynı anda askerlik görevini yapıyor. Onlarla gurur duyuyorum. Devlet büyüklerimiz oğlumuz yaralandıktan sonra çok destek oldular. Bizleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Belediye Başkanımız Alinur Aktaş vasıtasıyla çocuğumuzu görmek için Van’a gideceğiz. Allah büyüklerimizden razı olsun. Yaralandığını öğrenince içimden bir şey koptu. Allah onu bize bağışladı. Demek ki bu günleri görecekmişiz” dedi.

ÇATIŞMA ANINI ANLATTI
Terör saldırısı sırasında asker olan Erçin ile telefon görüşmesi yaptığını anlatan kız kardeşi Özge Öztürk ise, akşam saat 18.30 sıralarından kardeşinden mesaj geldiğini belirterek, “Kardeşim bana o sırada mesaj attı ‘beni acil ara’ diye. Ben de hemen aradım. Telefon bağlantısı sağlandığında bomba ve silah sesleri geliyordu. Kardeşim çatışma anında benimle konuştu; ‘abla ben yaralandım, anne ve babama kesinlikle söyleme’ diye beni uyardı. Ben de şaşırdım, bir anda ne yapacağımı bilemedim. O sırada telefon kapandı. Tekrar aradım ama telefona cevap vermedi. Bir-iki saat sonra tekrar aradığımda komutanı cevap verdi. Kardeşimin Van Askeri Hastanesi’ne götürüldüğünü söyledi. Gece saatlerinde komutan beni aradı, kardeşimin sağlığı hakkında bilgi verdi. Sabah saatlerinde beni aradı. Kardeşimle konuştum. Sonrasında kardeşim, annemi aradığında benim de üzerimden büyük bir yük kalktı. Rabbim kimsenin başına vermesin. Ben o anı yaşadığım için uzun süre kendime gelemedim. Sağ olsunlar devlet büyüklerimiz bizi ziyaret ederek destek oldular” dedi.
Van’ın Başkale ilçesine bağlı Eşmepınar Mahallesi’nde bulunan Eşmepınar Jandarma Karakol Komutanlığı’na, PKK’lı bir grup tarafından taciz ateşi açılmış, askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışma sırasında bomba yüklü bir araç karakolun yakınında infilak ettirilmiş, patlamada 11 asker, 1 korucu ile 1 sivil vatandaş yaralanmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.