Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Tenis turnuvası nefes kesti

30 Eylül 2013
Tenis turnuvası nefes kesti için yorumlar kapalı
Tenis turnuvası nefes kesti

Gemlik Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğünün Gemlik Belediyesi ile işbirliği çerçevesinde organize ettiği 1. Geleneksel Kaymakamlık Kupası Tenis Turnuvası büyük ilgi gördü. Sosyal Yaşam Merkezi Spor Tesislerinde organize edilen ve bir hafta boyunca Tenis Severleri Kortta buluşturan turnuvaya erkekler ve bayanlarda 16’şar kişi olmak üzere 32 sporcu katıldı. Turnuva kapsamında ayrıca 14 gencin katıldığı 14-16 yaş kategorisi yarışmaları düzenlendi.

Turnuvada erkekler kategorisinde birinciliği Dr. Murathan Gülal elde etti. Turnuvanın ikincisi ise İhsan Kızıldağ oldu. Bayanlar kategorisinde ise finaldeki rakibi Asena Güler’i mağlup eden Elif Çelik şampiyonluk ipini göğüsledi. 14-16 yaş kategorisi müsabakalarında da erkeklerde birinci Berkay Alan, ikinci Can Yücel olurken, bayanlarda da birinciliği Ece Ay, ikinciliği Sude Kalaman elde etti.

Turnuvayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, sporculara ve tenis sever izleyicilere teşekkür etti. Turnuva şampiyonlarına madalya ve kupalarını takdim eden Cahit Işık, “Aslında turnuvanın şampiyonu yok. B sporu sevdirmek adına bu organizasyonu düzenledik. Katkı sunanlara teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha fazla katılım olacağına inancım tam. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, Belediye Spor Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Aydın Bayraktar’ın yanı sıra Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç’un da izlediği final müsabakaları nefes kesti. Protokol üyeleri de turnuva ikinci, üçüncü ve dördüncülerine madalya ve kupalarını verdiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.