Havadis16.com - 24 Ekim 2018, Çarşamba

TEOG’un yıldızları bu sene de Kültür’den çıktı

29 Haziran 2015
TEOG’un yıldızları bu sene de Kültür’den çıktı için yorumlar kapalı
TEOG’un yıldızları bu sene de Kültür’den çıktı

Kendi özel eğitim sistemi, sürekli güncellenen yapısı ve özgün ortamıyla Türkiye´deki nadir okullardan biri olan ve yıllardır eğitimde yarattığı farkla adından sıkça söz ettiren Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nın (TEOG) yıldızı oldu. Her yıl TEOG Sınavı’nda elde ettiği başarılarla Türkiye derecesi yaparak farkını ortaya koyan Özel Bursa Kültür Okulları’nda gelenek bu sene de bozulmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2015 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Yerleştirmeye Esas Puanlarını (YEP) açıkladı.

Özel Bursa Kültür Okulları’ndan 5 öğrenci, 2. TEOG Sınavı’nda tüm soruları doğru cevaplayıp 700 tam puan alarak, birinci oldular ve gösterdikleri üstün başarı ile hem öğretmenlerini, hem de ailelerini gururlandırdılar.

39 Kültürlü öğrencinin 700 tam puan alarak zirveye oturduğu TEOG 1 ve TEOG 2 Sınavları’nda, 216 Kültürlü öğrenci de 500 tam puan üzerinden 479.54 okul puanı ortalamasını yakalayarak Kültür Okulları’nın Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer almasını sağladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, TEOG Sınavı’nda gösterdiği kitlesel başarıyla öne çıkan Özel Bursa Kültür Okulları, bu yıl yakaladığı bireysel başarıyla da zirvedeki yerini korudu.

216 Kültürlü öğrencinin derslere göre 1. ve 2. TEOG Sınavı doğru ortalamaları şöyledir: Türkçe 19.14, matematik 17.87, fen bilimleri 19.41, sosyal bilimler 19.22, İngilizce 19.30 ve din 19.77.

Kültür’de başarı gelenek haline geldi…

Kültürlü öğrencilerin bu başarısında öğretmenlerinin yanı sıra velilerin de büyük katkısı olduğuna dikkat çeken Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, bu süreçte öğrencilere başarı ortamının hazırlanmasına yardımcı olan okul yöneticilerine, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

Sınava hazırlanma sürecinin oldukça önemli olduğuna işaret eden Bulut, “Özel Bursa Kültür Okulları olarak bu başarıyı gelenek haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başarımızı her sene artırarak sürdürüyoruz. Tabi bu noktada yoğun emek harcıyoruz. Öğrencilerimizin dışarıdan en ufak bir yardıma ihtiyaç duymamaları için gerek özel ders, gerekse ek derslerle takviyeler yapıyoruz. Ne mutlu bizlere ki her yıl emeklerimizin karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Özel Bursa Kültür Okulları olarak hayata geçirdiğimiz uygulamaların Türkiye’deki diğer okullara da yayılmasını ve ülkemizin mevcut başarısının artmasını istiyoruz. Sürekli başarı Kültür’ün doğasında var” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.