Havadis16.com - 18 Eylül 2018, Salı

TERÖR DEMOKRASİNİN DÜŞMANIDIR

17 Mart 2016
TERÖR DEMOKRASİNİN DÜŞMANIDIR için yorumlar kapalı
TERÖR DEMOKRASİNİN DÜŞMANIDIR

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada PKK terör örgütü elebaşı Cemil Bayık’ın Tımes’da yer alan“ Erdoğan’ı ve AKP’yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz.”sözlerine sert tepki gösterdi. Başkan Yılmaz “Masum insanları katleden terörist başının demokrasiden söz etmesi ve sözüm ona demokrasi havariliğine soyunması tükenmişliklerinin ifadesidir. Terörle, demokrasi asla bağdaşmaz.Milletimizi bu tür alçakça söylemlerle kandıramazlar  ”dedi.

TERÖR DEMOKRASİNİN DÜŞMANIDIR

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ülkemizde son dönemde yaşanan  olaylara ve Ankara’da 35 masum insanımızın katledilmesine yönelik yaptığı yazılı açıklamada, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında 100 yıl sonra  Ortadoğu’da  rejimleri ve diktatörleri değiştirerek yeni ülkeler kurup, yeni ve tam bağlı diktatörler yaratmak istendiğini ve Türkiye’nin de  hedefin tam ortasında olduğunu söyledi.

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Türkiye son 10 yıldır  hem içeride hem bölgede hem de Türki ve İslam coğrafyası başta olmak üzere tüm dünyada  mazlumların, mağdurların umudu haline geldi.Ekonomisiyle, demokrasisiyle büyüyen güçlenen bir ülke Ortadoğu’da  küresel güçlerin çıkarlarıyla örtüşmedi. Özellikle Gezi olaylarıyla başlayan bir dizi  provakatör eylemlerle, son olarak Ankara’da 5 ayda 3 defa masum insanları katleden terör olaylarıyla ve doğu bölgemizdeki hendek  çatışmalarıyla ülkemizi yaşanamaz hale getirme görüntüsü vermeye çalışıyorlar. Hedefte  her daim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan vardı. Çünkü Cumhurbaşkanımız onların istediği gibi emir eri olabilecek bir lider değil. Erdoğan giderse, bu ülkeyi parçalayıp, bölmeleri ve istedikleri gibi idare etmeleri daha kolay olacak. Terörist başı Cemil Bayık İngiliz gazetesine verdiği demeçle bugüne kadar yaptıkları masum insanlarımızı da hedef alan tüm cani eylemleri kabul ettiği gibi nedenini de ilan etmiş oldu. Dedi ki, biz insanları öldürerek demokrasiyi Türkiye’ye getireceğiz. Nerede görülmüş masum insanları öldüren canilerin demokrasi sevdalısı kesildiği? Terör kanla beslenir. Savaştır. Demokrasi ise barıştır, huzurdur, güvenliktir”

 

ŞER İTTİFAKI BAŞARIYA ULAŞAMAYACAK

Bir süre önce Kandil’de 10 terör grubunun birleşerek ittifak yaptığını da hatırlatan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ”Bunlar  ülkemizi  parçalamak isteyen küresel güçlerin taşeron örgütlerinden sadece bazıları. 17-25 Aralık operasyonu da cemaat kisvesi adı altında bir taşeron örgüte ihale edilmişti. Şimdi bakıyorsunuz  o örgütlerin kendilerini aydın kesim olarak tanıttıkları akademisyenleri ve kalemşörleri “Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin” İşbirliği içinde toplumsal algıyı yönetmeye çalışıyorlar. Üzülerek söylüyorum ki terörden bile medet umuyorlar. Vatandaşlarımızı katledenler de, terör örgütlerini silahlarıyla destekleyenler de, ülkemizi bölmek isteyen sözde aydınlar da aynı karanlık zihniyetin temsilcileri ve şer ittifakının birer parçasıdır” diye konuştu.

 

YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞI MÜCADELESİNDEYİZ

 

Türkiye’nin şu anda içeride ve dışarıda yeni bir kurutuluş savaşı mücadelesi verdiğine de dikkat çeken AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz  açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ne tuzak kurarlarsa kursunlar, bu topraklara hükmedemeyecekler. Bin yıldır  vatanımız olan bu coğrafyada yaşayanların birlik ve beraberliğini kimse bozamaz. Bunu amaçlayanların hevesleri kursaklarında kalacak, milletimiz oyuyla seçtiği ilk cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu sağlam iradenin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu biliyor. O giderse bu ülkenin parçalanacağını görüyor. Dolayısıyla  sessiz çoğunluk bu oyunu her zaman olduğu gibi yine bozacak güç ve iradeye sahip. Bu vesileyle terörü bir kere daha lanetliyor ve Ankara’daki patlamada ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

2 Ek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.