Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Terör kurbanları Nilüfer’de anıldı

12 Ekim 2015
Terör kurbanları Nilüfer’de anıldı için yorumlar kapalı
Terör kurbanları Nilüfer’de anıldı

Nilüfer Belediyesi personeli, mesaiye yaşanan terör olaylarını protesto ederek başladı.
Nilüfer Belediyesi personeli, haftaya, Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı patlamayı lanetleyerek başladı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi ve Alaaddinbey hizmet binasında düzenlenen anma töreni ve terörü protestoya belediye çalışanları siyah kıyafet ve siyah kurdela takarak katıldı. Ankara Tren Garı’nda yaşanan saldırı sonucu hayatını kaybedenleri bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Nilgün Berk, yurtdışında bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in mesajını paylaştı.
“Yüreğimiz yanıyor, yüreğimizden çığlıklar gökyüzüne yükseliyor” diyerek sözlerine başlayan Başkan Vekili Nilgün Berk, “Ankara’da, Dağlıca’da, Suruç’ta, Diyarbakır’da, Şırnak’ta, güzel yurdumuzun dört bir yanında teröre kurban verdiğimiz, şehit verdiğimiz canlarımızı anmak için toplandık. Ülkemizin demokrasi yolculuğunda, özgürlük için, barış için mücadele edenler çok acılar çektiler. Çok şehit verdik, çok kayıp verdik. İşte bundan 2 gün önce “Ne de çok özlemişiz gökyüzüne kansız bakmayı” diye pankart açan insanlarımız katledildi. Bu katliam, arkasında kim ya da kimler varsa, barışa karşı, demokrasiye karşı olanların ürünüdür. Bu katliam, insanların demokratik haklarını kullanmasından hazzetmeyenlerin, içindeki nefreti kanla kusanların, barış güvercinlerinin bembeyaz kanatlarını kanla lekelemekten çekinmeyenlerin harcıdır. Teröristin, terörün, teröre destek verenlerin bu katliamla hedeflediği toplumu sindirmektir.Yurttaşların özgürlük, demokrasi ve barış taleplerinden vazgeçmesi ve canının derdine düşmesidir bunların hedefi” şeklinde konuştu.
Nilüfer Belediyesi’nde çalışan Tüm Bel-Sen Bursa Şubesi Başkanı Sami Yıldız da olay anında Ankara’da yaşadıklarını anlattı. Patlama sırasında olay yerine çok yakın olduğunu belirten Yıldız, hiç bir şeyin insanları katletmek için bahane olamayacağını söyleyerek olay esnasında yaşadığı anları gözyaşlarıyla anlattı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.