Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

The Secret Trio büyüledi

26 Mart 2015
The Secret Trio büyüledi için yorumlar kapalı
The Secret Trio büyüledi

Oda müziğinin en iyi gruplarından biri olarak değerlendirilen  The Secret Trio,  Nazım Hikmet Kültürevi’nde  verdiği konserle dinleyicileri kendinden geçirdi.  

Alanında en iyileri sanatseverlerle  buluşturan Nilüfer Belediyesi bu defa  büyük bir hayran kitlesine sahip  The Secret Trio’yu konuk etti. Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen konsere büyük ilgi gösterildi.  Rock’taki ‘süper grup’ kavramını dünya müziğine taşıyan The Secret Trio verdiği konserle konukları  kendinden geçirdi.  Udi Ara Dinkjian, kanuni Tamer Pınarbaşı ve klarnetçi Ismail Luminovski’den  oluşan grup, konserde tek bir geleneğe bağlı kalmaksızın geleneksel ezgileri ve yeni bestelerini  zengin doğaçlamalarla dinleyiciye sundu. The secret Tiro,  Orta Doğu’nun  komalı makamları ve doğaçlama geleneğini, Balkanlar’ın  dans ritmlerini;  caz, rock,  klasik müzik ve etnik müziklerin müzikal öğeleri ile harmanlayarak dinleyicileri farklı diyarlara götürdü.

Kanun, ud ve klarnetin  harika uyumuyla ortaya çıkan müzik dinleyicilerden büyük alkış aldı.  Nilüfer Belediye Meclisi üyesi Fırat Emiroğlu muhteşem konseri veren  The Secret Trio’ya çiçek vererek teşekkür etti.

Grup üyeleri konser sonrasında  hayranları için albümlerini  imzaladı.

gurubunu  konuk etti.New York’ta yaşayan üç virtüözden oluşan The Secret Trio, Nazım Hikmet kültürevi’nde muhteşem  bir konser verdi.

Oda müziği’ olarak tanımladıkları müzikleri, bölgesel enstrümanların özgürleşerek topraklarından bağımsızlaşması olarak tanımlayan gurup ,Rock’taki ‘süper grup’ kavramını dünya müziğine taşıyor. Udi Ara Dinkjian, kanuni Tamer Pınarbaşı ve klarnetçi İsmail Luminovski’den oluşan The Secret Trio gurubu eserlerini ‘Ortadoğu ve Balkanlara özgü enstrümanların, bambaşka  coğrafyalara ait gibi tınladığı, toprağı olmayan bir halk müziği’ olarak tanımlanıyor.sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konser sonunda sanata verdikleri destekten dolayı Nilüfer Belediye Meclis üyesi Fırat Emiroğlu The Secret Trio gurubuna çiçek takdim etti . Konser sonunda Bursalılar için albümlerini imzalayan gurup sanatseverlerden tam not aldı.

Konukları kendinden geçirdi

kanun, ud ve klarnetin harika uyumunu

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.