Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Top: şehirler doğru konumlanmalı

23 Mart 2015
Top: şehirler doğru konumlanmalı için yorumlar kapalı
Top: şehirler doğru konumlanmalı

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Salih Top, kentlerin bölge ve coğrafi özelliklerine göre konumlandırılması ve bu alanda ihtisaslaştırılması gerektiğini vurgulayarak; “Göçü engelleyecek ve insanları bulunduğu ilde geçindirebilecek bir projeyi acilen hayata geçirmemiz gerekiyor. Bir kentte insanlar en iyi hangi işi yapıyorsa o alanda kendilerini geliştire bilmeliler” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı İşadamı Salih Top, ön seçim çalışmaları kapsamında örgüt ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak Orhangazi İlçe Örgütü ile bir araya gelen Salih Top, gençliğinde kendisinin de para kazanmak için Bursa’ya göç ettiğini söyledi. Kentlerin üretim ve katma değer konusunda desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Top;

“İhtisas kentleri yapılması gerekiyor. Hangi coğrafya, hangi bölge hangi il ne konuda elverişli ise o konuda hizmet vermesi gerekiyor. Bursa kültür, tarım ve turizm şehridir. Sanayi geldi, Bursa’yı yok etti, çökertti. Sanayi elbette olacak, üretim ekonomisi olmadan tüketim ekonomisi ile ülkenin bir yere gitmesi mümkün değil. Ancak bölgeler arası dengelerin kurulması gerekiyor. Göçü engellemeliyiz. İnsanlar bulundukları bölgelerde hayatlarını devam ettirebilmelidir. Bu problem geçmişten bu güne geldi. En önemli sorunlarımızdan birisidir. İvedi olarak bu sıkıntının giderilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.