Havadis16.com - 21 Temmuz 2018, Cumartesi

Toplam 86 yatak kapasiteli olacak

4 Ağustos 2017
Toplam 86 yatak kapasiteli olacak için yorumlar kapalı
Toplam 86 yatak kapasiteli olacak

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Yenişehir’de yükselmeye devam eden Yenişehir Devlet Hastanesi’nin ilçenin gelişen yönüne katkıda bulunacağını söyledi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yapımına devam edilen Yenişehir Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yenişehir’in konum olarak oldukça önemli bir noktada bulunduğuna dikkat çeken Dr. Akan, “Hastanemiz, nüfusu hızla büyüyen ve gelişme gösteren ilçemizin geleceğe yönelik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. İlimizde havaalanının bu ilçede yer alması, hızlı tren hattının gelecek olması ve Türkiye’nin ilk otomotiv test merkezinin burada yer alacak olması Yenişehir’in nüfusunun önümüzdeki yıllarda büyümesinde önemli rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı.

İlçede 1960 yılından beri hizmet veren eski hastanenin deprem ve yangın yönetmeliğine göre ekonomik ömrünü tamamladığını belirten Dr. Akan, “4 blok halinde hizmet veren hastaneye 2013 yılına kadar sürekli ekleme ve güçlendirmeler yapılmış olsa da bina artık fiziki olarak yetersiz kalmaya başladı. Yeni hastanemizle birlikte vatandaşlarımıza daha modern bir binada, nitelikli sağlık hizmeti sunabilmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Toplam 86 Yatak Kapasiteli Olacak

Yeni hastanenin 33 milyon TL’ye mal olacağının bilgisini veren Dr. Akan, “Hastanemiz 20 bin metrekare kapalı alana inşa edilecek olup, içerisinde toplam 5 ameliyathane salonu ve 20 poliklinik yer alacaktır. 8 diyaliz salonu ve 6 adet diş ünitinin bulunacağı hastanemiz, yoğun bakım yataklarıyla beraber toplamda 86 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Şu an fiziki olarak yüzde 23’ü tamamlanan hastanemizin beş bloğundan birinin kaba inşaatı tamamlandı, diğerlerinin inşaatı ise halen devam ediyor. Yeni hastanemiz önümüzdeki sene içerisinde Yenişehirli vatandaşlarımızın hizmetine girecek” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.