Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

19 Ocak 2016
TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

Gemlik Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 2016 ve 2017 yılını kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ikinci oturumu geçtiğimiz hafta yapıldı.  Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol başkanlığında toplanan heyetler, 110 işçiyi kapsayan 82 maddelik taslak üzerinde istişare çalışmalarını devam ettirdiler.

Gemlik Belediyesini temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yunus Emre Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Emine Aksel Tümer, Yazı İşleri Müdürü Faruk Bilgili, Avukat Aydın Hasan ile Hizmet İş Sendikasını temsilen Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, Genel Sekreteri Selim Bal, İşyeri Temsilcileri Recep Yazıcı, Sami Kara’ da toplantıda hazır bulundu.

110 işçiyi kapsayan 82 maddelik taslak üzerinde devam eden görüşmelerde kalan 13 maddenin 10 maddesi karara bağlanarak mutlu sona hızla yaklaşıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, bundan önce olduğu gibi bu yılda görüşmelerin karşılıklı saygı ve güven çerçevesinde devam ettiğini belirterek, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle hareket ettiklerini kaydetti. Kadir Erol, 27.01.2016 Çarşamba günü saat 14.00’da yapılası kararlaştırılan 3. Oturumda kalan 3 maddede de hayırlısı ile anlaşarak mutlu sona ulaşacaklarına inandığını belirtti.

 

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.