Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Toplumdaki FETÖ algısı yıkılmak yerine kuvvetleniyor!

28 Kasım 2018
102 kez okundu
Toplumdaki FETÖ algısı yıkılmak yerine kuvvetleniyor! için yorumlar kapalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısı’nda 20 ilin belediye başkan adayını açıkladığı saatlerde haber merkezlerine son dakika gelişmesi olarak “Ankara’da başlatılan FETÖ operasyonu kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki 82 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi”haberleri düştü.

Gün geçmiyor ki bu haberlerle karşılaşmayalım. Güvenlik güçlerimiz bir taraftan PKK, PYD ve diğer uzantılarına yönelik içerideki ve dışarıdaki teröristlere göz açtırmazken, devletin içinde yapılanmış bu hain teröristlere de aman verdirmiyor. İnlerine kadar giriyorlar.

Bu yöndeki mücadeleyi halk görüyor ve destekliyor.

Ama…

Mücadelenin güvenlik güçleri kapsamında sadece muvazzaf asker, polis, kimi zaman da öğretmen, düz memur gibi belli kesimle sınırlı kaldığı da ortada!

FETÖ denen 40 küsur yılın yapılanması sadece bu kesimlerde mi oldu?..

-Hayır.

Kamudaki bürokratlar nerede? İş dünyasının himmetçileri nerede? İmamlar nerede? Belediye başkanları nerede? Milletvekilleri nerede? Siyasetçiler nerede?

Nerede biliyor musunuz?

-İçimizde!..

*******                                            *******                                 ******

Maalesef toplumdaki genel algı bu. Ve mide bulandırıcı durumun dışında tehlike boyutuna gelmeye başladı. Neden bunlara hâlâ dokunulmuyor? Neden aşağıdaki küçük isimlerle uğraşılıyor?

Güvenlik güçlerinin ve onların yaptığı kelle koltuk mücadelesini tenzih ederek söylemek gerekirse FETÖ ile ilgili ortaya atılan iddialar, belgeler, görüntüler, söylemlerden anlaşılan, ortaya çıkan o ki;

“FETÖ ile mücadele kocaman bir yalan!”

O onun destekçisi, o bunun destekçisi, o onun adamı, bu bunun adamı… Güçlüye dokunursan yanarsın. Çünkü onun ya siyasi gücü vardır ya da maddi gücü!..

Ve işin en garip yanı bu algıyı yıkmak yerine kuvvetlendiren siyasi gelişmeleri de okuyor ve duyuyoruz. Son örneğini dün güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyon sırasında Yalova İl Belediye başkan adayı olarak ismi açıklanan İl eski Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ta gördük. Adı daha açıklanır açıklanmaz haber sitelerine FETÖ ile bağlantısını içeren fotoğraflı haberi düştü. Sosyal medyada da en çok tepki alan isim oldu.

Gerçekten çok acı!

Bir restoranda masa başında onun da içinde bulunduğu tam 6 kişi. Üçü FETÖ’den tutuklu, 2’si FETÖ kaçağı. Kendisi ortada. Hadi bir veya ikisi FETÖ ile bağlantılı olsun, 5’i de olur mu? Bu kadar iç içe geçmiş bir ilişki. Şimdi nasıl vatandaşın karşısına çıkıp inandırıcı olacak!

Bu konuda ya toplum yanıltılıyor ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.