Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

Torun ”Millet egemenliği için çalışıyoruz”

28 Mayıs 2014
Torun ”Millet egemenliği için çalışıyoruz” için yorumlar kapalı
Torun ”Millet egemenliği için çalışıyoruz”

Ak Parti İlçe Danışma Kurulu toplantı programları sürüyor. Gemlik İlçe Danışma Kurulu Toplantısı 11 Eylül Düğün Salonu’nda Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Ak Parti Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti Necdet Yılmaz ve çok sayıda partili katıldı.

Burada konuşan Ak Parti Bursa İl Başkanı  Cemalettin Torun, yıl dönümü yaşanan 27 Mayıs askeri darbesine değinerek, “Ülkemiz öyle bir coğrafyadaki zaman zaman kötü günler yaşanabiliyor. Bizi en çok yaralayan da bunun bazen kendi insanlarımızın elinden olması. Bunun örneğinin Türkiye, 1960’da yaşadı. Hala tartışılan bir darbe ile Başbakanımız Adnan Menderes ve yol arkadaşları idam edildi. O zaman ülke askeri vesayet altındaydı. Hükümetler iktidar olabiliyor ancak muktedir olamıyordu. O günleri bugünle kıyaslamak gerekir. Daha sonra aynı odaklar 1980 Darbesi’ni, 28 Şubat’ı yaşattı bizlere. Son zamanlarda da Gezi olaylarını ve 17 Aralık sürecini yaşadık. Geçmişte askeri vesayet vardı şimdi ise darbeler, e-muhtıralar vardı. Şimdi ise işin şekli değişti. Yargı – emniyet işbirliği ile 17 Aralık operasyonunu yapmaya kalktılar ancak başaramadılar. Bunu yapanlar 30 Mart’tan çok şey beklediler ama halkımız yine doğrunun yanında olduğunu gösterdi. Bunu yapanlar sanmayın ki akıllandı. Yine boş durmuyorlar şimdi farklı hamleler yapma peşindeler ancak bizler de devletin içine sızmış bu illegal yapıyla mücadele artık sadece Hükümetimizin değil bu artık devletin, milletin meselesidir. Bu bilinçle bu illegal yapı ile sonuna kadar mücadelemizi hukuk çerçevesinde sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye’de bizim iktidarımızla birlikte demokrasi adına önemli adımlar atıldı.Vesayetlerin bitmesi, millet iradesinin hakim olması için işimizi henüz bitiremedik ancak bunun için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ADAYIMIZ KİM OLURSA OLSUN İLK TURDA SEÇTİRMEK ZORUNDAYIZ

Türkiye’nin gündemine oturan Cumhurbaşkanlığı konusuna da değinen Cemalettin Torun, “Sayın Başbakanımızın büyük ihtimalle Köşk’e adaylığı söz konusu  ama bizim açımızdan Ak Parti üst kurulları kimi aday gösterirse onun için var gücümüzle çalışmak önemli. Bize düşen partimizin adayı kim olursa olsun, onun ilk turda seçilmesi için gereken tüm çalışmaları yapmaktır. Bunu yaparken de mahalle mahalle, sandık sandık başarı ölçütlerimize bakarak gerekirse öz eleştiri yapabilmeliyiz. İlçelerimizde, mahallelerimizde oy, üye oranlarını düşüren teşkilat yöneticilerimiz gerekirse yerini partisi için, milleti için daha hızlı koşabilecek olan kişilere bırakabilmeli. Hiçbirimiz bu makamlarda, görevlerde sonsuza kadar oturmayacağız. Önemli olan bu bilinçle çalışıp gerektiğinde başarının devamı için yerimizi yeni arkadaşlara bırakabilmeyi ve gerekiyorsa hizmetlerinin başarısı için feragat etmeyi de bilmemizdir” dedi.

BİZDEN ÜMİT BEKLEYENLER İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Gemlik’te 30 Mart Yerel Seçimleri’nde başarılı sonuçlar alındığını belirten Torun, bu başarının görev yüklerini arttırdığını vurguladı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın duyurduğu seçim taahhütlerinin sadece kendisinin değil AK Parti’nin Gemlik Halkı’na sözleri olduğunu sözlerine ekleyen Torun, şunları söyledi : “Biz çok çalışmalıyız. Sadece Gemlik, Bursa, Türkiye için değil. Filistin, Bosna Hersek, Suriye ve daha nice mazlum milletim halkı bizden ümit bekliyor. Bu ümitleri boşa çıkarmamak için gücümüz yettiğince çalışmalıyız.”

Cemalettin Torun ‘un ardından söz alan Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Necdet Yılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da ilçe için çalışmalarını anlattı.

Programın ardından Ak Parti’ye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.