Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Torun’dan Bursalılara teşekkür

20 Ekim 2015
Torun’dan Bursalılara teşekkür için yorumlar kapalı
Torun’dan Bursalılara teşekkür

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, ülkeyi bölmek isteyenlere en güzel cevabı milletin 1 Kasım Genel Seçimleri’nde sandıklarda vereceğini belirterek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bursa mitinginde Gökdere Meydanı’nı dolduran Bursa halkına teşekkür etti.

YENER ACAR’A GEÇMİŞ OLSUN…

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Bursa mitinginde yaptığı konuşmasına dün uğradığı silahlı saldırı nedeniyle yaralanan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’a geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Torun, “Son günlerde maalesef ülkemiz menfur saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Bugün de Kestel İlçemizin değerli belediye başkanı Sn. Yener Acar’a menfur bir saldırı gerçekleştirildi. Şükürler olsun ki başkanımızın sağlık durumu çok iyi ve en kısa zamanda İnşallah iyileşecek. Rabbimden kendisine acil şifalar diliyorum” dedi.

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR…

Türkiye’nin çok önemli bir süreçten etçiğini belirten Torun, “Birileri Türkiye’nin yükselmesini, büyümesini istemiyor. Son günlerde yaşadığımız olaylara bakıldığında ülkemiz terör olayları ile karıştırılmak istendi ancak Türkiye’nin büyümesini istemeyen bu mihraklar bunu hiçbir zaman başaramadılar ve başaramayacaklar. Onların oyunlarına hiç gelmedik ve gelmeyeceğiz. Bu vesile ile ülkemizin güvenliği için canını feda eden şehit emniyet mensuplarımıza ve terör saldırıları ile yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve milletimize de başsağlığı diliyorum. Ben bu meydanda bu olaylara tenezzül edenlere bir kez daha sesleniyorum: ‘Milletin kaderi ile oynanmasına asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Kararlıyız, inançlıyız. Bu milletin birliğini bozmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz, inadına kardeşlik diyeceğiz. Çünkü bu güzel ülke, Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle, Türküyle hepimizindir. Can veririz ama bir karış vatan toprağını vermeyiz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu topraklarda başka bir bayrak dalgalandıramayacaklar. Çünkü bizim vatan, millet, bayrak sevdamız var.’” şeklinde konuştu.

BİRLİĞİMİZİ BOZMAK İSTEYENLERE BİR TOKAT DA 1 KASIM’DA GELECEKTİR…

Milletin, ülkenin birliğini bozmaya çalışanlara 30 Mart ve 10 Ağustos’ta tokat gibi bir mesaj verdiğini hatırlatan Torun, bir tokatın da 1 Kasım’da geleceğine olan inancını anlattı. Torun, “Biz millet iradesi dışında hiçbir gücün egemen olmasına izin vermeyeceğiz. Adı ister paralel olsun,ister üçgen olsun. Kendisine güç devşirmeye çalışan tüm yapılanmalara hep birlikte dur diyeceğiz.Bu ülke bu günlere zor şartlarda geldi ancak artık eski Türkiye yok. Çünkü AK Parti iktidarları ile darbeler dönemi tamamen tarihe gömülmüştür.Bu defa 1 Kasım’da birliğimizi bozmak isteyenlere öyle bir tokat vurmalıyız ki sesini sadece Türkiye değil dünya duysun. İnşallah bugün bu meydanlardaki coşku, 1 Kasım’da sandıklara da yansıyacaktır” dedi.

BURSA HALKI’NA TEŞEKKÜR…

Konuşmasında miting alanını dolduran Bursa Halkı’na teşekkürlerini sunan Başkan Torun, şunları söyledi:

“Bizler AK Parti kadroları olarak kurulduğumuzdan günden bu yana hep popülizm değil hizmet siyaseti yaptık.  Bu yolda en büyük destekçimiz de siz milletimiz oldunuz. Bizleri her koşulda desteklediniz. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah 1 Kasım’da da desteğinizi bekliyorum ve Türkiye’nin büyümesinin devamı, istikrarın sürmesi için tercihinizi yeniden AK Parti’den yana kullanacağınızı biliyorum.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.