Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Tribünleri dolu rica ediyoruz!

25 Mart 2013
Tribünleri dolu rica ediyoruz! için yorumlar kapalı
Tribünleri dolu rica ediyoruz!

 

A Milli Takım’ın Macaristan ile oynayacağı FIFA 2014 Dünya Kupası grup eleme maçı öncesinde Teknik Direktör Abdullah Avcı ve Milli Takım oyuncusu Selçuk İnan basın toplantısı düzenledi.

Le Meridien Otel’deki basın toplantısında Abdullah Avcı, zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek, kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini söyledi.

A Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımda birlik ve beraberliğin Macaristan maçına doğru artarak devam ettiğini anlatarak, 10 günlük kamp sürecinin yarın itibariyle tamamlanacağını kaydetti. Abdullah Avcı, “Özellikle kampa başlarken takımın grup enerjisinin, saha dışında ve içinde beraber hareket etmesi önemliydi. Andorra maçı öncesi ve sonrası ile birlikte yarın akşam oynayacağımız Macaristan karşılaşmasına doğru artarak devam ediyor” dedi.

“6 PUANI YARIN CEBE KOYMALIYIZ”

Milli takım oyuncularının birlik ve beraberliğinin kendileri için sevindirici olduğunu anlatan Avcı, “Bizim için çok önemli bir 90 dakika. Maçın ne kadar önemli olduğunu ve konsantrasyon açısından söylememe gerek yok. Oyuncular her şeyin farkında. Maça ve kampa odaklanmaları, bunu devam ettirmeleri bizi sevindiriyor. Bunun için ekstra çaba harcamıyorum. Özellikle yarın oynayacağımız maç teknik ve taktiğin dışında, oyuncuların beraber hareket etmeleri önemli. Bunu sergiliyorlar. Benim ricam, taraftarların Estonya ve Romanya maçlarında olduğu gibi yarın da takımı desteklemeleri. Yarın akşam 50 bin kişinin, oyun nasıl seyrederse seyretsin, nasıl dalgalanmalar olursa olsun bizi sonuna kadar desteklemelerini rica ediyorum” diye konuştu.

Avcı, takım olarak sakin ve sabırlı olacaklarını kaydederek, “Uzun bir 90 dakika ama coşkulu olacak. Özellikle hedeflediğimiz 2 maçta 6 puanı yarın akşam cebimize koyup, ondan sonra gelişmeleri takip edip, bu yarışı sonuna kadar kovalamak istiyoruz. Sizlerin ve taraftarların desteği son derece önemli” ifadelerini kullandı.

SELÇUK İNAN: “MAÇIN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ”

Milli takım oyuncusu Selçuk İnan da Macaristan maçının ne kadar önemli olduğunu bildiklerini dile getirdi.

Selçuk İnan, “Arkadaşlarımızla her gün yarınki maçı konuşuyoruz. Andorra maçında sadece 3 puan önemliydi. Yarınki karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Yarın belki de tarihimizin en önemli maçına çıkacağız. Teknik ekip ve oyuncular olarak hazırız. Taraftarların yoğun desteğine ihtiyacımız var. Yarınki mücadeleyi kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal’ın yokluğunda yükünü hafifletecek oyuncunun bulunup bulunmadığı sorusunu Selçuk, “Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu önemli oyuncular. Burası milli takım. O forma kime verilirse altından kalkar. Yanımda kimin oynayacağını hocamız bilir. Kim yanımda oynarsa oynasın, en iyi şekilde görevini yerine getirip kazanmak için her şeyi yapacaktır. Kim oynarsa oynasın, önemli değil. Burası milli takım, herkesin yeri dolabilir” diye konuştu.

Takımda birlik ve beraberliğin nasıl olduğu sorusu üzerine de Selçuk, “Çok iyi arkadaşlık var. Bu konuda aslında serzenişte bulunmak istiyorum. Gazetelerde ve televizyonlarda aramızda sorunlar olduğu, kavgalar ettiğimiz yazıldı. İnanın hiçbiri gerçek değil. Bugüne kadar biz dürüst olduk. Zor günlerde milli takım birleştirici oluyor. Bu her gün büyüyerek devam ediyor. Yarınki maçı kazandığımız takdirde arkadaşlık ve oyun anlamında daha iyi milli takım olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Tribünleri dolu rica ediyoruz! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.