Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

TÜMSİAD TÜMEXPO ile uluslararası piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

14 Mart 2013
TÜMSİAD TÜMEXPO ile uluslararası piyasaya çıkmaya hazırlanıyor için yorumlar kapalı
TÜMSİAD TÜMEXPO ile uluslararası piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

TÜMSAİD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: TÜMEXPO, TÜMSİAD BÜNYESİNDEKİ SEKTÖRLERİN BULUŞACAĞI ULUSLARARASI TİCARİ BİR PLATFORM OLACAK

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, TÜMSİAD Marmara Bölge Başkanları’nın bir araya geldiği toplantıda 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek TÜMEXPO Fuarı ile ilgili, “TÜMSİAD bünyesindeki sektörlerin buluşacağı uluslararası ticari bir platform olacak, fuarda dernek mensupları hem kendi aralarında hem de uluslararası fırsatlar değerlendirme imkânı bulacaklar” dedi.

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Marmara Bölge Başkanları, TÜMSİAD Bursa Şubesi ev sahipliğinde Uludağ Büyük Otel’de bir araya geldi. TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Usta’nın da katıldığı toplantıda TÜMSİAD’ın 12-15 Eylül tarihleri arasında CNR Holding’le gerçekleştireceği TÜMEXPO TÜMSİAD 1. Uluslararası Kobi Zirvesi hakkında üyeler arasında bilgi alışverişi yapıldı.

TÜMEXPO ile TÜMSİAD üyelerine ve iş adamlarına bölgesel ve küresel iş bağlantılarının kurulmasına olanak sağlanacağını belirten TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “TÜMEXPO, TÜMSİAD bünyesindeki sektörlerin buluşacağı uluslararası ticari bir platform olacak, fuarda dernek mensupları hem kendi aralarında hem de uluslararası fırsatlar değerlendirme imkânı bulacaklar” dedi.

TÜMEXPO ile eş zamanlı gerçekleşecek olan TÜMSİAD 1. Uluslararası Kobi zirvesi ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Balabanoğlu, “TÜMSİAD 1. Uluslararası Kobi zirvesi; KOBİ’lerin gelişme stratejilerinin tartışılacağı, yabancı ülkelerin dışında özel sektör, kamu ve STK ile üniversitelerin katılımıyla zenginleşecek bir organizasyon olacak. Türk girişimcilerinin hem ulusal hem de uluslararası arenada dinamik, gelişime açık ve geleceğin iş dünyasında söz sahibi olabilmeleri yolunda önemli rol oynayacaktır” şeklinde konuştu.

TÜMEXPO’nun sağlıklı ekonomik büyümeye de katkı sağlayacağını belirten Balabanoğlu, “TÜMEXPO’da oluşacak yapıcı rekabet ortamı sektörlerin gelişimine ve ticaret hacimlerinin artmasına katkı sağlayacak. Ayrıca fuar, sektör profesyonelleri için birlikte var olma ve iş yapma kültürünün geliştiği, iş dünyasının ihtiyaçları üzerine konuşulup çözüm önerilerinin üretilmesi için uygun bir ortam sağlayacak” diye konuştu.

ÜYELER DE BİRBİRİNİ TANIYACAK

Gerçekleşecek fuar ile yurt dışından çok fazla sayıda ziyaretçi beklediklerini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Usta ise, “TÜMSİAD üyelerini ihracat yapmaya yöneltmek, ayrıca farklı illerdeki TÜMSİAD üyelerinin birbirini tanıması ve birlikte ticaret yapması adına güzel bir fuar olmasını umuyorum” dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.