Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

TÜMSİAD VE BİLDEF’TEN İŞ BİRLİĞİ MESAJI

16 Ocak 2016
TÜMSİAD VE BİLDEF’TEN İŞ BİRLİĞİ MESAJI için yorumlar kapalı
TÜMSİAD VE BİLDEF’TEN İŞ BİRLİĞİ MESAJI

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, Bursa İl Dernekleri Federasyonu BİLDEF’i ağırladı. Çırağan sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıya TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve BİLDEF üyeleri katıldı. TÜMSİAD Yönetim Kurulu’nun  tam kadro hazır bulunduğu toplantıya BİLDEF de, Eski Bursalılar Derneği, Konya ve Karaman Yöresi Derneği, Kütahyalılar Derneği, Adıyamanlılar Derneği, Manisalılar Derneği, Nevşehirliler Derneği, Afyonkarahisarlılar Derneği, Tokatlılar Derneği ve Niğdeliler Derneği ile katıldı.

Yerel değerlerden küresel liderliğe

Bursa’nın iki önemli sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği toplantıda konuşan TÜMSİAD Bursa Şubesi Oman Arslan, BİLDEF’i ağırlamaktan oldukça mutlu olduklarını belirtti. STK’ların kamuoyunu yönlendirme konusunda önemli görevleri bulunduğunu ifade eden Arslan, “Kamuoyunun oluşmasında ve doğru bir şekilde yönlendirilmesinde sivil toplum kuruluşları her daim çok etkilidir. Bizler de bu görevi doğru yapmaya çalışıyoruz. Görüyoruz ki BİLDEF de önemli faaliyetler yaparak bu görevi doğru yapıyor. Bizler de birçok ilde 56 ilde 12 bin üye ile faaliyet gösteren bir derneğiz. Bu yapımızla BİLDEF gibi bünyemizde ülkemizin bir mozaiğini oluşturuyoruz. Helal ticareti etik değerlerle yayarak doğru insan kaynağı ile büyüyen, yerel değerlerden küresel liderliğe sloganıyla hareket eden, farklı bir bakış açısına sahip bir STK’yız. Genç bir dernek olmamıza rağmen yaptıklarıyla ülkede ve uluslararasında adımızdan sıkça söz ettiren bir dernek olduk. BİLDEF ile birbirimize benzeyen özelliklerimiz var. Bundan sonraki faaliyetlerimizde birlikte hareket etmek istiyoruz.”

Ana ilkemiz birlik, beraberlik ve kardeşliktir…

Arslan’ın ardından konuşan BİLDEF Başkanı Mustafa Dursun da TÜMSİAD gibi önemli bir sivil toplum kuruluşuyla tanıştıkları için mutluluklarını dile getirdi. Dursun şunları söyledi: “Federasyonumuzun ana ilkesi birlik beraberlik ve kardeşliktir. Doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle ve güneylisiyle bir ve beraber olup ayrıştırmaktan ziyade birleştirmeyi amaçlıyoruz. Bursa’da faaliyet gösteren 65’e yakın hemşeri derneği var biz bunların 32 tanesiyle birlikte hareket etmekteyiz. Bu da bize güç ve destek veriyor. Geçtiğimiz sene yaptığımız  “1. Anadolu Günleri” etkinliğimizle epey adımızdan söz ettirmiştik. Bu yıl da önümüzdeki aylarda bu etkinliğimizin 2.’sini yapmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerin desteklerini bekliyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.