Havadis16.com - 18 Eylül 2018, Salı

TURİZM HAREKETİ BURSA’DAN BAŞLADI

28 Mart 2016
TURİZM HAREKETİ BURSA’DAN BAŞLADI için yorumlar kapalı
TURİZM HAREKETİ BURSA’DAN BAŞLADI

Turizm sektöründe faaliyet gösteren turizm ve seyahat acenteleri Güçlü Türsab çatısı altında Bursa’da buluştu. Türkiye ve dünyada yaşanan küresel terör olayları başta olmak üzere bölgede yaşanan krizler ve sektörde yaşanan sorunlar sebebiyle zor günler geçiren turizm sektörü, Güçlü Türsab oluşumu altında çıkış yolu aramak amacıyla çalışma başlattı. Güçlü Türsab Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, “Turizm sektörümüzün dünya ölçeğinde hak ettiği noktalara gelmesine ve ülkemizin zengin turizm potansiyelinin daha iyi tanıtılması için gece gündüz çalışan turizm ve seyahat acentelerinin, tur operatörlerinin, yani bizlerin haklarının korunması için yola çıktık” dedi.  Türkiye’nin turizmde yaşanan krizlerden dolayı dünya ölçeğinde henüz istenilen noktaya gelemediğine işaret eden Hasan Erdem, konuşmasına şu şekilde devam etti:

 

TABANDA BİRLİK HAREKETİYİZ

“Turizm seyahat acentelerimizi temsil eden birliğimizin de yanlış yönetiminden dolayı sektörümüz ciddi yaralar almaya başlamıştır. Güçlü Türsab oluşumu olarak sektörümüzün sesini duyurmak ve çareler aramak amacıyla oluşumumuzu başlattık. Çünkü, baktık ki bize hizmet etmesi için göreve getirdiğimiz, bizim sesimizi duyurması için destek verdiğimiz meslektaşlarımız ne yazıktır ki davalarını unutarak kişisel egolarına yenik düşmüşlerdir. Bizler, geçmişte yapılan hataları yapmamak, kişisel egoları tatmin etmek için yola çıkmadık. Güçlü Türsab olarak, tabanda birleşmenin mutlaka gerektiğine inanıyoruz. Tabanda birlik ve beraberlik ile genel merkeze yön vereceğiz.

 

TURİZM SEKTÖRÜ KRİZDE

Türkiye olarak, sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı saran terör belasıyla mücadele ediyoruz. Yaşadığımız coğrafyadaki kargaşa ve kaos ülkemizi derinden etkiliyor. Elbette, bu kaostan en fazla turizm sektörümüz etkileniyor. Son yıllarda giderek kötüleşen sektörümüz yaşanan bu terör belası yüzünden daha da dibe doğru gidiyor. Başta Ege bölgesi ve Antalya olmak üzere pek çok turizm bölgesinde sadece otellerimiz değil, turizm seyahat acentelerimiz de kepenk kapatmıştır. Küresel terör krizinin en üst seviyede yaşandığı bir durumda, ne yazık ki bizlere normal şartlarda bile hizmet edemeyen birlik yönetimimizden bu krizi normale çevirmek adına girişimlerde bulunmasını beklemek abestle iştigaldir.”

 

GÜÇLÜ TÜRSAB GÜÇLÜ TÜRKİYE

Güçlü Türsab, muhalefet olmak için değil sektörümüzün sorularına çare olabilmek amacıyla gerektiğinde icraatin içinden olmak için yola çıktı. Çünkü turizm ve seyahat acenteleri olarak, işlerimizi hep kendi tırnaklarımızla mücadele ederek bugünkü noktalara getirdik. “Turizmde güçlü Türsab, güçlü Türkiye” anlayışıyla çıktığımız bu yolda hep birlikte sektörümüzün kanayan sorunlarına çare olabiliriz. Türk turizminin içinde bulunduğu kaos ortamından çıkarmak da yine bizlere düşüyor. Hepimiz bölgemize ve yurtdışında getirdiğimiz turistlere sahip her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Hepimizin bildiği gibi turist güvenli ortamları sever.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.