Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Türk sinemasını dev ismi üniversitelilerle buluştu

24 Ekim 2015
Türk sinemasını dev ismi üniversitelilerle buluştu için yorumlar kapalı
Türk sinemasını dev ismi üniversitelilerle buluştu

Türk Sinemasının yaşayan Efsane isimlerinden 88 yaşındaki ünlü ismi Eşref Kolçak, üniversite öğrencileri ile buluştu.
Gemlik Belediyesi’nin 2015 yılı Kültürel Etkinlikleri Kapsamında organize ettiği etkinlikte Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Öğrencileri ile bir araya gelen Eşref Kolçak, 101 yaşındaki Türk Sinemasının son 70 yılının özetini yaptı. Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde sahne alan Eşref Kolçak, öğrencilerin sorularını cevapladı. Türk Sinemasının duayenlerinden Kolçak, “131 filmden sadece 3’ü bana para verdi. 128 filmden para almadım. 350 bin dolar teklif ettikleri bir ABD filmi, Şanlıurfa’da çekilecekti. En büyük teklif o filmden geldi. Tam çekimlere başlayacaktık, 11 Eylül’de Amerikan ikiz kulelerine, Wall Stret’e saldırılar yapıldı. Bu nedenle o film çekilmedi” dedi.
Türk Sinemasında yaşanan nankörlükleri, seyircinin alkış ve sevgisi ile hafiflediğine dikkat çeken Eşref Kolçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kültür Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek, 71 yıllık sanat yaşamının telif hakkını isteyeceğini öne sürdü.
Öğrencilere yönelik, temizlik, ahlak ve sevdikleri işi yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Eşref Kolçak, ayakta alkışlandı. Eşref Kolçak’a çiçeğini Gemlik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Turan verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.