Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

29 Ocak 2016
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK için yorumlar kapalı
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk İyi Hekimlik Uygulamaları ve Similasyon Merkezi’nin Türkiye’deki diğer tıp fakültelerine de örnek olacağını söyledi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, çeşitli temaslar için geldiği Bursa’da Türkiye’de ilk kez açılan UÜ Tıp Fakültesi İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’ni de gezdi. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Genel Sekreter Doç. Dr. İsmail Sağlam, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel’in de hazır bulunduğu ziyarette, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Hülagü’ye merkez hakkında bilgiler aktarıldı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ

Uludağ Üniversitesi’nin 3. Nesil Üniversite parolası ile geleceğe dönük yatırımlar yapmaya devam ettiğini kaydeden UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, açılan İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’nin hekimlik eğitimi konusuna farklı bir vizyon kazandıracağını söyledi. Hekim adayı öğrencilere temel tıp bilgilerinin merkezde gerçeğe en yakın şekilde öğretildiğini kaydeden Rektör Ulcay, “Hizmete açmış olduğumuz bu merkez sadece üniversitemizde tıp eğitimi alan öğrenciler için değil, Türkiye’de verilen eğitimin de boyutunu değiştirecektir. Dünyada sayılı olan böyle bir merkezin Bursa’da olması da buradan yetişecek öğrencilerimizi diğer tıp fakültesi mezunu yeni doktorlardan bir adım öne taşıyacaktır. Burada öğrencilerimize doğumdan, kan almaya, acil müdahaleden, iğne vurmaya kadar çok farklı branşlarda eğitimler veriliyor. Açılan bu merkez de diğer üniversitelerimizin dikkatini çekmeye başladı. Yetkililer merkezimizi ziyarete gelip hem yapılan yatırımları hem de verilen eğitimleri yerinde incelemeye başladılar” dedi.

KOÜ REKTÖRÜ’NDEN MERKEZE ÖVGÜ

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi’ni inceleyen ve gördüklerinin kendisini çok etkilediğini söyleyen KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise böyle bir merkezi tıp fakültesine kazandıran UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı ve yöneticileri tebrik etti. Rektör Hülagü, Türkiye’de ilk olma özelliği bulunan merkezin yatırım maliyeti ve verilen eğitim hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.