Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Türkyılmaz’dan mağdur esnafa şok cevap

21 Ekim 2015
Türkyılmaz’dan mağdur esnafa şok cevap için yorumlar kapalı
Türkyılmaz’dan mağdur esnafa şok cevap

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Tirilye bölgesinde çıkan yangında dükkanları yanan esnafın yardım talebine, “Liman Tarım Bakanlığı’na ait. Bakanlığa başvurun, biz yardım etmeyiz” diye karşılık verdi.

Yangının üzerinden günler geçmesine rağmen yetkililerden herhangi bir yardım göremeyen balıkçı dükkanı işletmecileri, kendi imkanlarıyla yangının yaralarını sarmaya çalışıyor. Yangında barakası yanan esnaflardan Figen Mersin, “Aradık, yardım istedik. Gelen giden fotoğraf çekiyor, herhangi bir yardım göremedik. Mudanya Belediyesi’ne gittik. Başkanla görüşmek istedik. Başkan bizimle görüşmedi. Başkan Yardımcısı metin Şen’e yönlendirdiler. O da Tirilye limanının Tarım Bakanlığı’nda olduğunu yardım talebinin onlara yapılması gerektiğini söyleyerek bizi gönderdi. Biz kiramızı ve işgaliye bedelini Mudanya Belediyesi’ne ödüyoruz. Kimden yardım isteyeceğimizi şaşırdık” dedi.
Mersin, “Temizliğini de ilaçlamasını da kendimiz yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekipleri geldi, ilaçlama yaptılar, ama balıklar sürekli sinek yapıyor. Lokum dağıtmaya gelen belediye başkanı bize uğramadı” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.