Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu BGC’yi ziyaret etti

15 Mart 2013
UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu BGC’yi ziyaret etti için yorumlar kapalı
UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu BGC’yi ziyaret etti

BGC’yi ziyaret eden Mehmet İslamoğlu, 2012 yılında Bursa’ya 200 milyon lira yatırım yapıldığını söyledi.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ni (BGC) ziyaret eden UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu 2,5 milyona yakın abonesi olan Uludağ Elektrik Dağıtımı AŞ’nin altyapıda ciddi bir modernizasyona gittiğini bildirdi.

UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’nu Basın Kültür Sarayı’ndaki BGC merkezinde kabul eden BGC Başkanı Nuri Kolaylı, konutlardan sanayiye hayatın her alanında elektriğin yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını belirterek, Bursa’daki altyapı çalışmalarını gündeme getirdi.

Geçit ve Ertuğrulkent gibi çeşitli yerleşim yerlerindeki trafo sorunlarının çözüldüğünü belirten UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu da; 1,5 yıldır Bursa’da olduğunu, bu sürede çok ciddi altyapı yatırımları yapıldığını anlattı.

2012 yılında Bursa’da altyapı çalışmalarına 200 milyon lira harcandığını belirten İslamoğlu, Bursa’da UEDAŞ olarak yatırımlar açısından zamanı yakaladıklarını bildirdi. Yıllara göre elektrik sarfiyatını değerlendiren İslamoğlu, “Türkiye genelinde 2011 yalında kış puantı 34 bin megavat, yaz puantı 36 bin megavattı. 2012 yılında ise kış puantı 37 bin megavata, yaz puantı 39 bin megavata çıktı. Yıllık ortalama enerji tüketimi 3 bin megavatlık bir artış söz konusu. Özel sektör bu açığı çeşitli yatırımlarla kapatıyor” diye konuştu.

Yıllardır hava koşulları nedeniyle sorunlu olan elektrik hatlarının yer altına taşındığını anlatan İslamoğlu, 7 kilometrelik hattın yenilendiğini, trafoların yer altına alındığını, sokak aydınlatmalarının modernleştirildiğini vurguladı. Elektrik kesintilerinin Uludağ için sorun olmaktan çıktığını aktaran İslamoğlu, sadece oteller bölgesine 1 milyon 600 bin liralık yatırım yapıldığını belirtti.

İslamoğlu, Bursa’nın Türkiye’nin en az kaçak elektrik kullanan illeri arasında yer aldığını da bildirdi. Bursa’da çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldıklarını söyleyen İslamoğlu UEDAŞ’ın Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Belediyesi ve Türk Eğitim Sen Bursa Şubesi işbirliğinde hazırlanan “El Ele Çanakkale’ye” kampanyasına da destek verdiklerini belirtti.

Ziyarette Bursa basınına ilişkin bilgi veren BGC Başkanı Nuri Kolaylı da, Türkiye’nin en güçlü yerel basının Bursa’da olduğunu söyledi.

Toplam 450 üyesi ile BGC’nin, Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını ifade eden Kolaylı, Bakanlar Kurulu kararıyla “kamu yararına dernek” statüsünde çalışan Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin üyelerine işsizlik, doğum, vefat ve evlilik yardımı yaptığını, ayrıca üyelerin üniversitede öğrenim görev çocuklarına burs verildiğini kaydetti.

İşsiz kalan BGC üyelerine 3 ay süresince asgari ücret tutarında işsizlik yardımı yapıldığını bildiren BGC Başkanı Kolaylı, “Arkadaşlarımızın zorunlu giderlerini bu yardım ile karşılamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini de anlatan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, “Cemiyetimize ait olan arsayı kat karşılığı müteahhide vererek Basın Kültür Sarayı’nın yapımını sağladık. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali,
sergi salonları, Nikâh Salonu, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.