Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

Ufukta görülen ittifak!

26 Nisan 2018
Ufukta görülen ittifak! için yorumlar kapalı
Ufukta görülen ittifak!

www.internethaber.com’dan alınan habere göre CHP-İyi Parti ve Saadet Partisi ittifak ve adaylık konusunda anlaşamadı. Sarıkaya’nın yazdıklarına göre CHP ile İyi Parti ittifak SP ile İyi Parti arasında adaylık konusunda görüş ayrılığı var. Çatı aday planı ise rafa kalkmış görünüyor. Ufukta ise SP-İYİ Parti-DP ittifakı var. Üç parti arasında devam eden görüşme trafiğinin perde arkasında yaşananları, Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya yazdı. İşte Sarıkaya’nın yazısı:

MECLİS Mİ, BAŞKAN MI?: “Aktarılana göre Akşener’in adaylık ısrarı karşısında Kılıçdaroğlu, SP’nin talep ettiği çatı aday meselesine girmemiş. Zaten Akşener de “İkinci turda Erdoğan’la kalırsam ben alırım, önemli olan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak” görüşünü dile getirmiş.

Kılıçdaroğlu da parlamentoyu almanın cumhurbaşkanlığından çok daha önemli olduğunu belirterek, “Önemli olan 301’i ele geçirmek”görüşünü dile getirmiş.

AKŞENER HDP’YE SOĞUK: Akşener ise içinde HDP’nin bulunduğu bir ittifak modelini seçmenine anlatamayacağını, merkez sağ seçmenin kaçacağını, rakiplerinin de kendilerine “Teröristlerle işbirliği yapıyorlar” yaklaşımı göstereceğini belirtmiş. Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi dışarıda tutarak sıfır baraj ittifakı kurma önerisi üzerine Akşener konuyu bir kez de parti yönetimiyle tartışmak istemiş.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.