Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

UHKİB Eğitimleri tüm hızıyla sürüyor

24 Mart 2013
UHKİB Eğitimleri tüm hızıyla sürüyor için yorumlar kapalı
UHKİB Eğitimleri tüm hızıyla sürüyor

UHKİB EĞİTİMLERİ ‘İŞLETMELERDE TEMEL RİSK KAVRAMLARI VE İŞYERİNDEKİ RİSKLER’ EĞİTİMİYLE DEVAM ETTİ.
– EĞİTMEN MELİH BAŞ: “RİSK YÖNETİMİ DEPARTMANI HER FİRMANIN BÜNYESİNDE MUTLAKA OLMALIDIR”

Hazırgiyim ve tekstilin başkenti Bursa’da Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), eğitim maratonuna ‘İşletmelerde Temel Risk Kavramları ve İşyerindeki Riskler’ semineri ile devam etti.

Seminerde, işletmelerde temel risk kavramları, teknik yaklaşımlar yoluyla riski azaltma yolları, stratejik risk analizi ISO 31000 kurumsal risk yönetimi standardı ışığında şirkette risk yönetimi konularına değinildi.

Şirketlerde risk yönetimi kurulması ihtiyacının dayandığı fikrin 21. yüzyılın risk çağı olduğu yönündeki düşünce olduğunu açıklayan Eğitmen Doç. Dr. Melih Baş, risk yönetiminin ağırlıklı olarak finans sektöründe kullanıldığını söyledi. ISO/ TSE 31000 standardının risk yönetimi konusunun çatısını oluşturduğunu ifade eden Melih Baş, “. ISO/ TSE 31000 ve alt konuları ile risk yönetiminin standartları
belirlenmiştir. Risk yönetimi, firmalar için mutlaka kurulması gereken, bünyelerinde bulunması gereken bir departmandır” dedi.

Şirketlerin risk, getiri ve zaman konularında 3 boyutlu bir yapıda faaliyet gösterdiklerini belirten Baş, riskin getiri ve zaman gibi yadsınamaz bir gerçeklik olduğunu ifade etti. Risk yönetimi konusunun özellikle bankacılık sektöründe yaygın olarak kullanıldığını dile getiren Baş, “Reel sektörde risk yönetimi konusu daha yavaş ilerlemektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin önemli firmalarından biri
risk yönetimi departmanı kurarak bütünsel bir risk yönetimi kurmuştur. Çağımızda ilgili departmanın kurulması tüm firmalar için gereklidir. Bu gerçek görmezden gelinmemelidir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.