Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

UİB’den gümrük mevzuatı semineri

6 Haziran 2015
UİB’den gümrük mevzuatı semineri için yorumlar kapalı
UİB’den gümrük mevzuatı semineri

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), gümrük mevzuatındaki değişiklikleri ve güncel bilgileri içeren bir eğitim semineri düzenledi. UİB Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde konuşan Mehmet Kut, “Gümrüklerdeki prosedürlerin kolaylaşması, ticaretin artmasına yardımcı olur” şeklinde konuştu.

UİB, düzenlediği eğitim seminerleri ile üyelerini güncel konularda bilgilendirmeye devam ediyor. Gümrük Mevzuatı ile ilgili son değişiklikler hakkında üyelerini bilgilendiren UİB, son olarak ‘Gümrük Mevzuatı’ semineri düzenledi.

Faveo Danışmanlık eğitmenlerinden Mehmet Kut tarafından verilen eğitime, ihracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde, gümrüğe ilişkin temel tanım ve kavramlar, ithalat ve ihracatta kullanılan ticari ve resmi belgeler, İthalat ve ihracat yapabilmenin ön koşulları, Gümrük Rejimleri, Gümrükte sorumluluk ve cezai hükümleri gibi konular ele alındı.

Seminerde konuşan Mehmet Kut, Uluslararası boyutta bakıldığı zaman gümrüğün esasının sözleşmeler olduğunu ifade ederek, bu sözleşmelerin çok iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gümrüklerdeki yoğun prosedürlerin, ticareti yavaşlattığını da belirten Kut, “Gümrüklerdeki prosedürlerin kolaylaşması, ticaretin artmasına yardımcı olur” dedi.

UİB eğitimleri 06 Haziran Cuma günü Yurt Dışı Birim Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Semineri ile devam edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.