Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Ülkü Mahalle İlköğretim öğrencilerinden Başkan Aktürk’e ziyaret

13 Mart 2013
Ülkü Mahalle İlköğretim öğrencilerinden Başkan Aktürk’e ziyaret için yorumlar kapalı
Ülkü Mahalle İlköğretim öğrencilerinden Başkan Aktürk’e ziyaret

Mudanya’ya bağlı geçtiğimiz yıllarda köyden mahalleye dönüşen Ülkü Köy İlköğretim okulu anasınıfı ve 3.sınıf öğrencileri önceki gün Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ü makamında ziyaret ederek okullarının ihtiyacı olan bazı konularda belediye başkanı Aktürk’ten yardım ve destek istediler.


Ülkü Köy İlköğretim okulu 3.sınıf öğrencilerinden, Hasan Bayrak ve Zehra Betül Can, Başkan Aktürk’le mini bir röportaj da yaptılar. Bazı önemli konularda başkan Aktürk’e sorularını yönelten öğrenciler, belediye başkanlarının yaptıkları çalışmaları da merak ettiklerini belirterek sordukları soruların arasında bununda cevabını istediler ayrıca bu mesleğin toplumdaki yeri nedir? sorusuna Başkan Aktürk, ‘’Belediye başkanlığı çok kutsal bir görevdir. Belediye olarak görev alanlarınız içinde bulunan vatandaşlarınızın sorunlarına sıkıntılarına çözüm yolları arayıp buluyorsunuz, belediye hizmet alanlarımızın ve vatandaşlarımızın bazı temel hizmetlere ihtiyaçları olduğunda bu, kimi zaman vatandaşların bizlere aktarmaları ve belediyemize bağlı birimlerimizin tespitleri sonucu yapılacak olan çalışmalar belirlenip o bölgelerimize ihtiyaç duyulan yatırım ve hizmetlerimizi en kısa süre içinde götürerek bu alanda ki sorunları çözüme kavuşturuyoruz” dedi.
BELEDİYELERİN ASRİ GÖREVLERİ VARDIR
Kendisine yöneltilen sorulardan memnunluk duyduğunu ifade eden belediye başkanı Hasan Aktürk, belediye çalışmaları konusunda açıklayıcı bilgiler vererek,” Belediyenin görevleri içinde ihtiyaç duyulan yolların açılması, alt ve üst yapı çalışmaları, kanalizasyon su, yağmur giderleri, asfalt, parke ve tretuvar çalışmalarıyla birlikte temizlik çalışmaları ile sizlerin bir araya gelerek oyunlar oynadığınız
parkların yapımları, bunlar belediyelerin asri görevlerindendir. Belediyeler bu hizmetlerinin dışında bazı kurumlara ve özellikle de eğitim camiasına ve siz öğrencilere yardım ve destekleri de vardır bu konuda bir örnek verirsek, öğretmenlerimiz için Mudanya da belediye olarak son derece modern bir öğretmen evi inşa ediyoruz ve yakında hizmete sokulacak, siz öğrencilerin eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeniz için okullarınıza destek vermeyi sürdürüyoruz, seviye belirleme sınavlarını belediye olarak birkaç yıldan bu yana ilçemiz okullarında gerçekleştiriyoruz” dedi. Belediye Başkanı Aktürk’le yapılan mini röportajın ardından, başkan Aktürk’ten okul bahçelerinin asfalt yapılması ile birlikte hem köylerine hem de okul bahçelerine ihtiyaç duyulan çocuk oyun parkı yapımını istediler, bu konuda başkan Aktürk’ten en kısa süre içinde istekleriniz yerine gelecek merak etmeyin sözleri küçük öğrencileri oldukça mutlu etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.