Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

ULU ŞEHİR MALEZYA’DA TANITILACAK

20 Ocak 2016
ULU ŞEHİR MALEZYA’DA TANITILACAK için yorumlar kapalı
ULU ŞEHİR MALEZYA’DA TANITILACAK

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Malezya Türkiye Tanıtım Gurubu”nu makamında ağırladı.

Malezya halkına Ulu Şehir Bursa’nın tanıtılması yönünde yapılan çalışmalar kapsamında, Malezya’nın yazılı, görsel ve sosyal medyasında etkili olan blog yazarları, köşe yazarları, editörler ve sosyal medya fenomenlerinden oluşan heyet Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu,”Öncelikle Bursa’da olmanızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Her şeyden önce biz Malezya’yı seviyoruz. Malezya ile aramızdaki mesafe uzak olsa da gönüllerimizin çok yakın olduğu bir ülke. Karşılıklı olarak turizm ilişkilerimizi geliştirmek istediğimiz bir ülke.  Bursa Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Bir üretim merkezi, sanayi merkezi ve en önemlisi doğal güzellikleri olan  tarihi, kültürel yönleri ile öne çıkan bir şehir. Bursa hem Osmanlı Devleti’nin kurucu başkenti hem de Anadolu Selçuklu Devleti’ne İznik ile kurucu başkentlik yapmış bir şehir. Bazı şehirler turizmde bir yönüyle öne çıkarlar ama Bursa’ya baktığınızda turizme dair tüm alanlarda öne çıkan bir şehirdir. Biz Bursa’yı bu anlamda dünyaya tüm yönleriyle tanıtmak istiyoruz. Son dönemde tanıtımda sosyal medyanın çok etkili olduğunu biliyoruz ve biz de sosyal medyayı şehrimizin tanıtımlarda aktif kullanıyoruz. İnşaallah sizin ziyaretinizden sonra da Bursa’nın Malezya’da daha çok tanınacağını umut ediyoruz.”şeklinde konuştu.
Vali Karaloğlu’nun “Bursa’yı nasıl buldunuz?” sorusuna konuklar adına cevap veren sosyal medya etkileyicisi Lee WeiSheong ise: “Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için Bursa’yı tanımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz. Bursa’da bizi en çok kar etkiledi. Uludağ çok güzel bir yer ve tüm insanların görmesi gereken bir yer. Bizi en çok etkileyen yerlerden biri de Koza Han. İnsanın kendisini çok sıcak hissettiği bir alışveriş merkezi. Biz Bursa’da çok güzel yemekler yedik yeni lezzetler tattık, ben ve arkadaşlarım Bursa’nın defalarca ziyaret edilmesi gereken bir şehir olduğundan hemfikiriz.”dedi. Türkiye Cumhuriyeti Malezya Kuala Lumpur Büyükelçiliği Kültür Tanıtma Müşavirliği ile ortaklaşa yürütülen çalışmada Bursa’yı Malezya Halkına kış turizmi destinasyonu olarak sunmak ve ilaveten gastronomi, tarih ve kültürel yönleri ile tanıtmak amaçlanıyor.  Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret eden Malezya Türkiye Tanıtım Gurubu’na BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci de eşlik etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.