Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

Ulubatlı Hasan´a vefa

29 Ekim 2016
Ulubatlı Hasan´a vefa için yorumlar kapalı
Ulubatlı Hasan´a vefa

İzmir-Bursa Karayolu’nun Karacabey sapağında yer alan caminin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Başkan Altepe’nin yanı sıra Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan ve Uluabat Mahalle Muhtarı Mesut Altınok ile davetliler katıldı.

Caminin açılışında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 200 yıl önce yapılan ve 50 yıl önce elden geçirilen tarihi caminin orijinaline uygun olarak bir kez daha hizmete alındığını söyledi. Yapılan düzenlemeler sonrasında içi, dışı, çevresi ve müştemilatıyla tarihi caminin Ulubatlı Hasan’a ve Bursa’ya yakışır hal aldığını kaydeden Başkan Altepe, “İnsanların buluştuğu, yol üzerindeki en nezih mekanlardan biri oldu. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Başkan Altepe, camilerin Müslümanların prestij mekanları olduğunu belirterek, “Burası bizim gururumuz. Müslümanların günde 5 vakit toplanıp istişare ettiği bu mekanlar, millet olarak bizim yüz akı mekanlarımız” diye konuştu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, İstanbul’un surlarına bayrağı diken Ulubatlı Hasan’ın kendileri açısından önemli olduğunu dile getirerek, Büyükşehir ile Karacabey belediyelerinin desteğiyle bölgenin hak ettiği yatırımlara bir bir kavuşacağını ifade etti.

Uluabat Mahalle Muhtarı Mesut Altınok da, mahallelerine gösterdiği ilgi nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Altepe, 200 yıllık camiyi Cuma namazıyla birlikte ibadete açtı. Açılış öncesi Uluabat Mahalle Muhtarı Mesut Altınok tarafından Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verildi. Uluabat Camii ile çevre düzenlemesi yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.