Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Uludağ Üniversitesi’nde değişim sürüyor

3 Haziran 2015
Uludağ Üniversitesi’nde değişim sürüyor için yorumlar kapalı
Uludağ Üniversitesi’nde değişim sürüyor

Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın rektör seçilmesinin ardından yeniden ivme kazanan Uludağ Üniversitesi’nde değişim sürüyor. Araştırma kurum ve kuruluşlarıyla üretim sektörlerinin işbirliğini sağlayarak katma değer yaratıcı nitelikte yeni ve ileri teknolojilerin geliştirilmesini desteklemek amacıyla hizmet veren ULUTEK AŞ ile bilgiyi sanayiye aktarıp ekonomik değere dönüştürmek için özel sektör mantığıyla çalışan Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO) yeni yönetimlerini belirledi.

Uludağ Üniversitesi Rektörlük D Salonunda yapılan genel kurullarda, iki şirketin de Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmada daha aktif ve etkin bir rol üstlenmesi için yapılması gerekenler ele alındı.

ULUTEK YÖNETİMİ

ULUTEK’in genel kurulunda yapılan seçimlerde BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay yeniden iki yıllığına ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilirken, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da Başkanvekili oldu.

Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu’nda görev yapacak kurum temsilcileri  ve gerçek kişiler de belirlendi.  ULUTEK  AŞ Yönetim Kurulu’nda Dr. Mustafa Uysal (Büyükşehir Belediyesi), Orhan Sabuncu (Uludağ İhracatçı Birlikleri), Prof. Dr. Atakan Avcı, Prof. Dr. Mehmet Karahan, Prof. Dr. Tuncay Ertaş, Prof. Dr. Hulusi Malyer, Okay Civelek, Cüneyt Şener ve Dr. Mustafa Hatipoğlu yer aldı. Uludağ Üniversitesi, BTSO, Büyükşehir Belediyesi ve UİB ortaklığında 2006 yılında kurulan ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi AŞ,  Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde 471 bin metrekare alanda hizmet veriyor. Ülkemizde Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan faal 31 teknoparktan biri olan ULUTEK  AŞ,  kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın, teknoparklar arasında ilk 10 arasında bulunuyor. Yeni ve modern binası, yeterli altyapısı, diğer büyük illere olan yakınlığı, Uludağ Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alıyor olması ve yasanın sağlamış olduğu vergi avantajları sayesinde tercih nedeni olan ULUTEK’te 100 firma faaliyet gösteriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.