Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı

14 Ağustos 2017
Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı için yorumlar kapalı
Uludağ Üniversitesi’nde kayıtlar başladı

Uludağ Üniversitesi’ni bu yıl kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri başladı. Öğrenciler bu yıl e-devlet üzerinden Üniversiteye gelmeden kayıt olabileceği gibi, Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’ne bizzat gelerek de kayıtlarını yaptırabilecek.

Uludağ Üniversitesi’ni bu yıl kazanan 11 bin 625 öğrenci için kayıt maratonu başladı.  Uludağ Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrencilerden elektronik kayda açık programlara yerleşen öğrenciler istedikleri takdirde, https://www.turkiye.gov.tr/  web sitesinden e-devlet üzerinden elektronik kayıt yükseköğretim bilgi sistemiyle kayıtlarını yapabilecekler. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler ise Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesine gelerek kayıtlarını tamamlayabilecek.

ELEKTRONİK KAYIT

E-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 11–16 Ağustos 2017 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ web sayfasından gerçekleştirilecektir. Elektronik kayıt bu sayfada “e-hizmetler” bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında “Üniversite E-Kayıt” seçeneğinden e-devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek. Elektronik kayıt yaptıranlardan daha sonra ayrıca kayıt belgesi istenmeyecek.

Elektronik kayıt yaptıramayan adayların kayıt işlemleri ise 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde görevli personel eşliğinde yapılacak.

E-Devlet şifresi almamış olan adaylar şifrelerini nüfus cüzdanlarının aslı ile bizzat PTT şubelerinden temin edebilecek.

Elektronik kayda, özel yetenek sınavı ile yerleşen adaylar, KKTC kontenjanı ile yerleşen adaylar ile heyet raporu istenen programlara yerleşen adaylar dahil edilmedi. Ayrıca ortaöğretim tek ders veya bütünleme sınavlarına katılacak olan adaylar elektronik kayıt yapamayacak.

Elektronik kayıt yapan öğrenciler öğrenci kimlik kartlarını Eğitim Öğretimin başladığı tarihten itibaren kayıt oldukları  Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokul öğrenci işleri bürolarından teslim alabilecek.

REKTÖRDEN MESAJ

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Üniversite’ye bu yıl kayıt yaptıracak öğrencilere seslenerek, uzun yıllar süren emeklerinin karşılığı olarak yükseköğrenim kariyerine Uludağ Üniversitesi ile adım attıkları için tebrik etti.

Rektör Ulcay öğrencilere mesajında, “Uludağ Üniversitesi’nin seçkin akademisyenlerinden eğitim alırken, ülkemizin en geniş ve eşsiz doğal zenginliklere sahip yerleşkesinde öğrenci olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız” diyerek “3. Nesil Üniversite vizyonu doğrultusunda yeni atılımlarla kalite çıtasını yükseltmeye devam eden Uludağ Üniversitesi’nin mensubu olmanın ayrıcalığını, hem öğrenciliğiniz süresince hem de mezuniyet sonrasında yaşama ayrıcalığına sahip olacaksınız” dedi.

Öğrencilerin yaşamlarına ve sağlıklarına zarar verecek alışkanlıklardan ve çevrelerden uzak durarak derslerine ve sınavlarına odaklanmalarını isteyen Rektör Ulcay, öğrencilerin eğitimlerini huzur ve güven içinde sürdürebilmeleri için Rektörlüğün tüm birimleriyle üzerlerine düşen görevi titizlikle yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.