Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Ulutek’e ödül

8 Ekim 2015
Ulutek’e ödül için yorumlar kapalı
Ulutek’e ödül

Uludağ Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ULUTEK), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın performans endekslerine göre ‘Gelişmekte Olan TGB’ler’ sıralamasında üçüncü, genel sıralamada ise tüm teknoparklar arasında sekizinci oldu.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi 7 Ekim 2015 akşamı Ankara’da yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker MURAT ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Erhan Akın tarafından açılış konuşmaları yapılan zirvede, Bakan Fikri Işık, teknoloji geliştirme bölgeleri performans endeks sonuçlarını açıkladı.
Bakan Işık, dört4 kategoride sıralamaya giren başarılı teknoparklara ödüllerini verdi. ULUTEK, yapılan değerlendirme sonucu, 5-9 yaş arası teknoloji geliştirme bölgelerine verilen ‘Gelişmekte Olan TGB’ler’ sıralamasında üçüncü, genel sıralamada ise tüm teknoparklar arasında sekizinci oldu.
Finansman, teşvikler ve altyapı, AR-GE faaliyetleri, kuluçka faaliyetleri, iş birliğini faaliyetleri, fikri mülkiyet, AR-GE sonuçları ve uluslararasılaşma faktörlerine göre belirlenen endekse göre ULUTEK, ilk büyük 7 teknoparkın arkasından gelerek bir önceki yıla göre 2 basamak atlayarak yükseldi.
ULUTEK’e verilen ödülleri Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay aldı. Ödül törenine, ULUTEK yöneticileri ve personeli de katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.