Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Ünlü Cadde yeni yüzüyle açıldı

14 Ekim 2015
Ünlü Cadde yeni yüzüyle açıldı için yorumlar kapalı
Ünlü Cadde yeni yüzüyle açıldı

Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan cephe sağlıklaştırma, zemin yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeni bir görünüm kazanan Ünlü Cadde törenle hizmete açıldı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapılan çalışmalarla Ünlü Cadde’nin adı gibi Bursa’nın en ünlü caddesi olacağını söyledi.
Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’nın en eski caddelerinden biri olan Ünlü Cadde’yi eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için yürüttüğü çalışmalar sona erdi. Çehresi tamamen değişen cadde, vatandaşların ve esnafın hizmetine sunuldu. Ünlü Cadde’nin hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Başkan Dündar, “Ünlü Cadde, Bursa’nın en eski ve vatandaşlar tarafından en çok bilinen caddelerinden bir tanesi. Burada yaptığımız çalışmalar ile caddemizin çehresi değişti. Yürüttüğümüz çalışmalar hem cadde esnafı, hem de vatandaşlarımız için önemli kazanç oldu” dedi.
Son yıllarda alışveriş merkezlerinin sayısının artış göstermesi sebebiyle esnafın zor durumda kaldığına dikkat çeken Başkan Dündar, “Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar ve esnafımızın desteği ile Ünlü Cadde’yi tekrar eski ihtişamlı günlerine kavuşturuyor ve ticari hareketliliğin artmasını sağlıyoruz. Buradaki esnafımız alışverişleriyle rekabet edebilecek güce kavuşacak. Esnafımızla yaptığımız değerlendirmede, yenileme ve düzenleme çalışmalarının meyve vermeye başladığını görüyoruz. Yeni görüntüsü ile Ünlü Cadde alışveriş için daha cazip hale gelirken, esnafımız artık geç saatlere kadar çalışabiliyor. Yenilenen yüzüyle Ünlü Cadde esnafımıza, hemşehrilerimize ve Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.
Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde de ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Dündar, “Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yürüttüğümüz çalışmalar ile çarşıyı bir dünya merkezi haline getiriyoruz. Restorasyon çalışmaları ile modern bir yüze kavuşan tarihi çarşılar daha konforlu ve canlı alışveriş imkanı sunuyor. Ulu Çarşı’da, Ulucami Caddesi’nde ve Vaiziye Medresesi’nde yaptığımız üst örtü, zemin kaplama ve cephe yenileme çalışması ile çarşı hak ettiği değere kavuştu. Koza Han, Fidan Han, yenileyerek daha fonksiyonel ve aslına uygun hale getiriyoruz” şeklinde konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse de yaptığı konuşmada, “Osmangazi’ye baktığımızda ciddi çalışmalar yapıldığını görüyoruz. İlçemizin çehresi son yıllarda adeta baştan sona yenilendi. Bugün burada da ünlü cadde de yapılan değişiklikleri ve ortaya çıkan güzelliği hep birlikte görüyoruz. Ben Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a ve ekibine yapmış ilçemiz ve kentimizin güzelleşmesi adına yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.