Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Ünsal: “Çanakkale diriliştir!”

18 Mart 2013
Ünsal: “Çanakkale diriliştir!” için yorumlar kapalı
Ünsal: “Çanakkale diriliştir!”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl başkanı Ömer Ünsal, Çanakkale Destanının yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı:  Çanakkale’de yedi düvele karşı mücadele veren bir milletin çocukları olarak, Allah, peygamber, din, vatan ve millet sevdalılarının inancının zaferinin, efsaneden öte adanmışların yaptığı destanın adı olduğunu belirtti.  

 

Çanakkale inanmışlığın ve adanmışlığın timsalidir. Azmin zaferidir. Çanakkale candan, anadan babadan kardeşten  yardan  ayrılmak üzere gidenlerin zaferi olduğunu belirten Ünsal,  Akif’in dediği gibi  Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” sözlerinin hem düşündüren hem de Türk Milletinin ruh yapısının ne kadar güçlü olduğunun  en açık ifadesidir dedi.

 

Türk Milletinin ruhunda diriliş ve inancın timsali olduğunu ifaden eden BBP Bursa İl başkanı Ömer Ünsal, mesajı şöyle sürdürdü:  Türk Milleti için Çanakkale,  Ruhumuz, Bedr’imiz ve güç kaynağımızdır dedi.

 

Bizler Alperenler olarak  Milletimizi, devletimizi, Cumhuriyetimizi ve değerlerimizi korumak uğrunda asla atalet içinde olmayacağız. Kutsal değerlerimizi yaşayacak ve yaşatma mücadelesi vermeye devam edecekleri belirten Ünsal,  Asla taviz vermeyeceğiz ve başaracağız. Zaferimiz kutlu olsun ve Allah bizi Çanakkale Ruhundan ayırmasın. Şehit ve şühedamıza Cenab-ı Allah rahmet etsin dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.