Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Vali Harput’un Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ziyareti

15 Mart 2013
Vali Harput’un Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ziyareti için yorumlar kapalı
Vali Harput’un Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ziyareti

Ankara yolu Duaçınarı mahallesinde yapımı tamamlanarak hizmete başlayan Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünü gezen Bursa Valisi Şahabettin Harput, bina içerisinde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Tapu Kadastro Bölge Müdürü Ahmet Şahan ve ilçe Müdürleri tarafından karşılanan Vali Harput binanın Türkiye’nin en prestijli binası olduğunu belirtti.
Resmi açılışı henüz yapılmadan arkadaşlarımızla bir değerlendirme yapıyoruz diyen Vali Harput “Özellikle Selçuklu Mimarisi ile özdeşleşmiş olan hem mimari tarzı hem de içindeki hizmet fonksiyonları ile bir özel proje olarak yapılan bu proje gerçekten Bursa’mızın değerine değer katmıştır.  Tapu her şekli ile vatandaşlarımızın sürekli iç içe olduğu bir daire. Yıllarca Tapu ve Nüfus daireleri Vatandaşın en çok sıkıntı çektiği daireler olmuştur. Şimdi gerçekten modern, kolay, rahat, pratik, sıcak ve anında hizmet verme adına her şeyin düşünüldüğü beş merkez ilçenin de yer aldığı 7 müdürlük bu binada görev yapıyor.
Tüm bu arkadaşlarımız vatandaşlarımıza çabuk, süratli, pratik ve güler yüzlü hizmet verme amacı ile buraya geldiler. Türkiye’de bir ilk olarak burada vatandaşa hizmet verirken Belediye ile ilgili herhangi bir belge istendiğinde müdürlük içerisinde bulunan mevcut Belediyelerin  görevlisini bu binada bulundurmak sureti ile anında istenilen belgeyi alabiliyor.
Bina içerisinde bulunan banka şubesi ile de herhangi bir ödeme yapılması gerektiğinde vatandaşlarımız işlemlerini halledebilecek. Bina içerisinde bulunan kreş ise çalışan Annelerin çocuklarına hizmet veriyor. Örnek bir proje ile yapılan bu binada çalışan arkadaşlarımız da yüksek bir moral ile görev yapacaklar. Yakında  açılışını yapacağımız bu binanın tüm arkadaşlarımız ile beraber Bursa’mıza hayırlı olmasını, güzel ve başarılı çalışmalar yapılmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.