Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

Vali Küçük gazileri unutmadı

19 Eylül 2016
Vali Küçük gazileri unutmadı için yorumlar kapalı
Vali Küçük gazileri unutmadı

Bursa Valisi İzzettin Küçük 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Küçük mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıldönümü olan Gaziler Günü’nü kutlamanın onur ve heyecanını yaşıyoruz.

Şanlı tarihimizde şehitlik makamı ile birlikte anılan diğer bir mertebe vardır ki bu ‘Gazi’lik mertebesidir. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Bugün de milletimizin huzur ve güvenliğinin temini için canını ve bedenlerinin bir parçasını bu topraklara feda eden şehit ve gazilerimiz vardır. Milletimiz şehitlerini, şehitlerinin emanetlerini ve gazilerimizi daima başının üzerinde tutacaktır. Bizler de vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan şehit ve gazilerimizin aziz emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız.
Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü, Türk milletinin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda ederek en yüksek mertebeye erişen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizden ebediyete intikal etmiş olanları rahmet, aramızda olanları şükran ve minnetle anıyor, tüm gazilerimizin, Gaziler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.