Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

Vali’den Çevik Kuvvete ziyaret

15 Haziran 2015
Vali’den Çevik Kuvvete ziyaret için yorumlar kapalı
Vali’den Çevik Kuvvete ziyaret

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, seçim ve işçi eylemlerinde yoğun tempoda çalışan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelini ziyaret etti.
Ankara yolundaki şube girişinde İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Serdar Çalışkan tarafından karşılanan Karaloğlu, personel ile öğle yemeğinde buluşup, sohbet etti. Ziyarette konuşan Karaloğlu, “Son dönemde Bursa’da 2 büyük olayı beraber yürüttük. Seçim süreci yaşadık. Ama bu süreç içerisinde çok alışık olunmayan işçi eylemiyle karşı karşıya kaldık. Toplu iş sözleşmesi yapılmış ve geçerli bir toplu iş sözleşmesi varken, Bursa’nın ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Renault ve Tofaş ile başlayan, daha sonra yan sanayiye de sıçrayarak 5 fabrikayı kapsayan bir eylem oldu. Yaklaşık 12-13 gün süren bir iş bırakma eylemiyle karşı karşıya kaldık. İşveren ve bizler içinde yeni olan bu durumda, zor bir süreci geride bıraktık. Ülke ekonomisini derinden etkileyen ve daha da uzaması halinde büyük tahribat yapabilecek bir olaydı. İhracatta 500 milyon dolar ülkemizi zarara uğratan bu süreçte, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz üzerine düşen görevi yaptı. Dışarıdan olaya müdahil olmak isteyen kötü niyetli kişilere hem işçi kardeşlerimiz, hem de görevli arkadaşlarımız imkan vermediler. Sağduyulu işçilerimiz ve görevli personelimizle fabrikalarına zarar verilmesine mani oldular. Kimsenin burnu kanamadan bu eylem ve seçim sürecinden başarı ile çıkan emniyet müdürümüz ve tüm arkadaşlarımı cani yürekten kutluyorum” dedi.
Ziyaret sonunda, ‘ulu şehrin’ huzur ve güvenliği için yaklaşık 330 personelle, 6 bin 500 metrekarelik bir alanda hizmet veren Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü gezen Karaloğlu’na, personelin kullandığı teçhizat da tanıtıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.