Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Ve Cemalettin Torun çekiliyor

7 Ağustos 2017
Ve Cemalettin Torun çekiliyor için yorumlar kapalı
Ve  Cemalettin Torun çekiliyor

Yaklaşık 4 yıldır AK Parti Bursa İl Başkanlığı görevini yürüten Cemalettin Torun yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Bugün saat 15.00 sıralarında partisinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında “aday değilim” diyen İl Başkanı Cemalettin Torun, genel merkez yerine atama yapıncaya kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

İl başkan yardımcıları ve il yönetiminin bir kısmının katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında,  1 Aralık 2013 tarihinde Sedat Yalçın’ın istifası ile bu göreve geldiğini, 15 Ocak 2014 tarihinde atamasının yapıldığını anlatan  Cemalettin Torun, görev süresince 3 başbakan değiştirdiğini, 4 büyük kongre yaşadığını, 1 yerel seçim, 2 genel seçim, bir referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri  atlattığını, hepsinden Bursa olarak başarıyla çıktıklarını anlattı.

Siyasette makamların gelip geçici olduğunu da belirten Torun”Önemli olan dava adamı olmaktır. Ben bayrağı nasıl benden önceki arkadaşımdan aldıysam şimdi de bayrağı bir başka arkadaşıma devredeceğim. Partimiz bu kongre sürecini yeni arkadaşımızla götürecek.Partimin bir neferiyim. Bundan sonra hangi görev verilirse seve seve yaparım.”dedi.

MATLI İÇİN NE DEDİ?

Basın mensuplarının yerine Önder Matlı isminin geçtiğine dair soruları üzerine “Evet ben de sizler gibi duyuyorum. Kendisini aradım, görüştüm. Kesinlikle aramızda bir polemik yaşanmadı. sanırım  şu anda bu makama en yakın aday kendisi. Ama tabii siyasette son ana kadar hiç bir şey kesin değildir. Bu makama benden sonra kim gelirse gelsin her türlü desteği göstereceğim.Bana görev süresince destek olan her bir arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.