Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Vefat eden medya devi ve ünlü işadamı İnegöllüydü!

12 Haziran 2018
166 kez okundu
Vefat eden medya devi ve ünlü işadamı İnegöllüydü! için yorumlar kapalı

Türkiye’nin en ünlü işadamlarından Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı  ve bir süre önce Doğan Medya Grubu bünyesindeki gazete ve TV’leri de satın alarak Türkiye’nin en büyük medya patronu ünvanına sahip olan  Erdoğan Demirören   hayatını kaybetti.

Bir süredir kanser tedavisi gören Erdoğan Demirören bu gün sabah saatlerinde yoğun bakımda tutulduğu FlorenceNightingale Hastanesi’nde “solunum yetmezliği “ sebebiyle yaşamını yitirdi.

Ünlü işadamının vefatına dair söz konusu açıklama Hastane Başhekimi Özgür Şamilgil ve Demirören Medya CEO’su Mehmet Sosyal tarafından yapıldı.Soysal, cenazenin 10 Haziran Pazar günü Fatih Camisi’nden öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağını söyledi.

İNEGÖL DOĞUMLU

79 yaşında hayatını kaybeden Demirören aslen Bursa’nın İnegöl ilçesi doğumlu.

28 Ağustos 1938’de Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Erdoğan Demirören, orta öğretimini Saint Benoit Lisesi’nde tamamladı. 1956-1957 döneminde Beşiktaş ve Emniyet’te profesyonel futbolcu olarak yer alan Erdoğan Demirören, 1957’de babası Şükrü Demirören’i kaybedinceiş hayatına girdi. Sirkeci’de oto yedek parça ithalatı ve pazarlaması yapan aile şirketi “Kolaylık Oto”nun başına geçen Erdoğan Demirören patron olduğunda henüz 19 yaşındaydı. Yıl 1971 olduğunda Erdoğan Demirören gaz işine girmiş ve ilk gaz şirketini satın almıştı. Demirören’in bu yatırımı onu en zenginler ligine taşıdı. Türkiye’nin dışına da açılan Demirören Group, Azerbaycan’da da en büyük petrol dağıtım şirketi Azpetrol’ü ve en büyük ağır sanayi fabrikalarından Azereleltroterm’i de aldı.

Daha sonra birçok farklı sektörde faaliyet göstererek Demirören Holding’in büyümesini sağladı.

Grubun faaliyet gösterdiği sektörler arasında enerji, turizm, medya, sanayi, eğitim, inşaat ön plana çıkıyor.

Demirören Grubu, son alarak Doğan Grubu’nun medya varlıklarını satın almıştı. Anlaşmayla birlikte Aydın Doğan’a ait Hürriyet, Kanal D, Posta, Fanatik, CNN Türk, DHA, D-Smart gibi markalar Erdoğan Demirören’in sahibi olduğu Demirören Grubu’na geçti.

Demirören evli  ve 3 çocuk babası idi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.