Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

VEKİL İRGİL IŞİD’İN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ

14 Ocak 2016
VEKİL İRGİL IŞİD’İN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ için yorumlar kapalı
VEKİL İRGİL IŞİD’İN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ

Sultanahmet’teki patlama sonrası IŞİD terör örgütü ve katliamlarının Meclis’te araştırılması için verilen önerge tartışmalarında hareketli ve kavgalı dakikalar yaşandı. Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin birçok kez oturuma ara vermek zorunda kaldığı genel kurulda MHP ve AK Parti’nin aleyhte konuşma yapmasına CHP’li vekil Dr. Ceyhun İrgil’den itiraz geldi. Grubu adına konuşan Dr. İrgil, “Siz anne baba değil misiniz, bunun araştırılmasını neden istemiyorsunuz?” diye seslendi.

NASIL KARŞI ÇIKABİLİYORSUNUZ?

Dr. İrgil şunları söyledi: “Bu Mecliste hep karşılıklı laf atmalarla ve polemikle zaman geçiriyoruz. Bugün burada söylenen çok basit, araştıralım bunu deniliyor. Bunu araştırmaktan ne zarar gelir? Arkadaşlar, sizin çocuğunuzun okulda burnu kanasa, biri yumruk atsa polise gidersiniz, savcıya gidersiniz, peşine düşersiniz. Bu ülkenin merkezinde Ankara’da, İstanbul’un kalbinde Sultanahmet’te, Diyarbakır’da, Suruç’ta 500’ü aşkın insan bombayla patlamış. Aranızda bir dolu anne var, bir dolu baba var, çocuklarınız var; siz bunun araştırılmasına nasıl karşı çıkabilirsiniz? Biz işte, sadece bu konuda şaşırıyoruz ve Türk halkının bu konuda dikkatini çekiyoruz.”

BU DA SİZE KAPAK OLSUN!

Bu sözlerinin üzerine AK Parti sıralarından “Polis ve savcı işbaşında” diye laf atılmasına, Dr. İrgil “Evet, siz her şeye “Polis ve savcı işbaşında” diyorsunuz. Biz o sizin polis ile savcılarınızı da gördük” diye karşılık vererek devam etti:

“Zamanında hepsine ‘canlarım, ciğerlerim’ dediniz, arabalar verdiniz. Şimdi nerelerde? Biz bugün bu gelecekte de onlar gibi olmayacağını nereden bileceğiz? Bu da size kapak olsun.”

AK Partili Nurettin Yaşar’ın “Polis teşkilatını iptal edelim” sözüne de yanıt vermekte gecikmeyen Dr İrgil; “Arkadaşım, biz şunu söylüyoruz: Mecliste tek işin gelip burada laf atmak olmasın, el kaldırmak olmasın. Neye ‘hayır’ dediğini, neye ‘evet’ dediğini bile bilmiyorsun. Burada senin daha hangi önergeye karşı çıktığından bile haberin yok; el kaldırıyorsun. ‘insanlar ölmüş, toprağa gömülemiyor’ deniyor, vicdandan bahsediyorsun, bırak kardeşim…” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.