Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Vizyona giren yeni filmler

30 Eylül 2013
Vizyona giren yeni filmler için yorumlar kapalı
Vizyona giren yeni filmler

Eylül ayının son haftasında 4’ü yerli olmak üzere 8 yeni film vizyona giriyor. Beşiktaş takımı etrafında şekillenen Benimle Oynar mısın? Ve Öyle Sevdim Ki Seni haftanın öne çıkan filmleri.ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ
İlk uzun metraj film denemesini yapan Orhan Tekeoğlu’nun yönettiği Öyle Sevdim ki Seni, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla hayatı değişen Olga’nın çalışmak için Trabzon’a gelmesi ve o dönemde pek çok Rus’un yaşadığı gibi Nataşa etiketi ile damgalanmasını anlatıyor. Zorunlu göç, parçalanmış aileler ve ön yargıları tema olarak seçen filmin senaryosunu da yine Orhan Tekeoğlu kaleme almış.
BENİMLE OYNAR MISIN?
Futbol takımı Beşiktaş’ı bu kadar merkezine alan ilk film olarak görülen Benimle Oynar mısın?, İstanbul aşığı ve Beşiktaş’ın yılmaz bir fanatiği olarak bilinen Aydın Bulut tarafından yönetilmiş. Şuan inşaat çalışmaları devam eden eski Beşiktaş İnönü Stadı’nda da çekimleri yapılan film merkezinde bir erkek yerine, ayakları yere basan, güçlü bir kadın portresini merkezine almayı tercih etmiş. Hapishaneden çıkınca küçük kızını alarak Antalya’ya taşınmayı planlayan Sibel ve Beşiktaş semtine yürekten bağlanmış Rüya’yı anlatan Benimle Oynar mısın? filmi, komedi ve dram türlerini harmanlıyor.
KARNAVAL
Yönetmen Can Kılcıoğlu’nun ilk uzun metraj çalışması olan Karnaval, ilk olarak 32. İstanbul Film Festivali’nde izleyici karşısına çıkmış ve olumlu tepkiler almıştı. Serdar Orçin ve Tülin Özen’in başrollerini paylaştığı romantik film, halı yıkama makinesi pazarlayan Alis ile pastanede çalışan Demet’in aşık oluşlarını oldukça eğlenceli ve mizahi bir dille anlatıyor. Eleştirmenlerden de pozitif eleştiriler alan Karnaval filmi bu haftanın şans verilmesi gereken yerli yapımlarından bir tanesi.
3 KADIN 3 KADER
Ahmet Faik Akıncı, ilk filmi Kubilay’ın ardından ikinci uzun metrajı 3 Kadın 3 Kader ile tekrar seyircisini selamlıyor. Çok genç yaşlardaki üç ayrı Zeynep’in hikayesini anlatan film, ülkemizde sonu gelmeyen kadına şiddet ve istismar konusunun üzerine eğiliyor ve bu gerçeklerin sebebini araştırmaya gayret ediyor. Sosyal sorumluluk amacı da taşıyan 3 Kadın 3 Kader bu hafta vizyona giren yerli filmlerden bir başka örnek olarak karşımıza çıkıyor.
KATLİAM GECESİ
Toronto Film Festivali’nde Geceyarısı Çılgınlığı Bölümü’nden ödülle dönmeyi başaran ve son zamanların kaliteli yapımlarından biri olduğu görülen Katliam Gecesi, korku türü ile ünlü oyuncu Barbara Crampton’u da önemli bir rolde karşımıza çıkartıyor. Farklı festivallerde 7 ayrı ödül alan korku filmi Davison ailesinin özel bir kutlama yaptığı gecede, evlerine gelen maskeli bir çete ve onlardan canlarını savunmalarını anlatan gerilim dozu oldukça yüksek, başarılı bir film.
BÜYÜK KUMAR
En son aldığı iki Oscar ve yeni Batman rolüyle konuşulan Ben Affleck’in son filmi, bir online kumar sitesi işletmecisi ile genç bir matematik öğrencisinin tanışmasını ve sonrasında gelişen karanlık olayları konu alıyor. Türkiye’de dünya ile eş zamanlı olarak vizyona giren yapım, Justin Timberlake’in Zaman Karşı’dan sonra ülkemizde vizyona giren son filmi.
MAVİ YASEMİN
Son filmi To Rome with Love’ın ardından kamera arkasına geçen usta yönetmen Woody Allen’ın yeni çalışması Blue Jasmine : Mavi Yasemin, Alec Baldwin ve Cate Blanchett gibi artık kült haline gelmiş iki büyük oyuncuyu başrolüne alıyor. Çok zengin olan kocasının iflası ile taşradaki üvey kardeşinin yanına taşınan bir kadın karakteri anlatan film, tekrar zengin olma çabası ve antidepresan ile alkol bağımlılığından kurtulamayışının hikayesini anlatıyor. Dramatik komedi türündeki film, yönetmen Allen’ın, son yıllarda filmlerine tema haline getirdiği çeşitli ülkelerin ve şehirlerin ardından, kendi memleketi olan Amerika’ya geri dönüş yapıyor.
MALAVİTA: BELALI TANIK
Fransız sinemasının uluslararası ismi Luc Besson’ın The Lady’den sonra ülkemizde vizyona giren yeni filmi tam bir aksiyon komedisi. Tanık Koruma programı için kimlik değiştiren ve her bireyi ayrı bela olan bir ailenin eğlenceli maceralarını anlatan film, eleştirmenlerin sert oklarına maruz kalsa da seyircilerin beğenisini toplayan bir yapım. Tonino Benacquista’nın Malavita adlı romanından uyarlanan filmin oyuncu kadrosu ise yıldız isimlerle göz dolduruyor.

Vizyona giren yeni filmler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.