Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Vural: “BOP kapsamında dört parçalı büyük Kürdistan birleştirilecektir”

22 Mart 2013
Vural: “BOP kapsamında dört parçalı büyük Kürdistan birleştirilecektir” için yorumlar kapalı
Vural: “BOP kapsamında dört parçalı büyük Kürdistan birleştirilecektir”

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, bu sürecin PKK’nın meşrulaştırılması ve Öcalan’ın aklanması süreci olduğunu belirterek, “Bugün PKK ile yapılan, sözde sınır dışına çekilme anlaşması, seçim dönemine kadar milleti narkozlama yöntemidir” dedi. 
Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında dün Diyarbakır’daki Nevruz etkinliğinde yaşananlara tepkisini dile getirdi. Dün Diyarbakır’da kutlananın Nevruz Bayramı olmadığını belirten Vural, “Çünkü dün Diyarbakır’da sözde Nevruz kutlamaları adı altında eli kanlı PKK’nın ve bebek katilinin meşrulaştırdığı bir zillet anına şahitlik ettik. Maalesef bu tablo AKP ve PKK ile beraber Erdoğan ve Öcalan’ın birlikte hazırladığı bir tablodur. Bu miting doğrudan doğruya Başbakan Erdoğan’ın himayesinde, korumasında ve kollamasında Öcalan’la mutabakata vardığı mesajları iletmek amacıyla düzenlenmiş bir mitingdir” diye konuştu.
Diyarbakır’da PKK paçavraları ve Öcalan posterleriyle yaşananların basın tarafından fütursuzca yayınlandığını ifade eden Vural, “Bu sürecin bu karanlık tablonun gerçek yüzünü göstermeye çalışan medya da maalesef baskıcı AKP zihniyeti tarafından sindirilmiştir” dedi.
Dün, Diyarbakır’da 4 parçalı Kürdistan’a giden yol haritasının ortaya konduğunu belirten Vural, “Bu yol haritası Öcalan ve Erdoğan’ın yol haritasıdır. Diyarbakır’daki görüntüler AKP iktidarının rezalet halkalarından birini teşkil etmiştir” dedi.
Diyarbakır’da Başbakan Erdoğan tarafından düzenlenen bir mitingle Öcalan’ın kitlelerle buluşmasının sağlandığını belirten Vural, “Bu süreç kesinlikle ve kesinlikle PKK’nın meşrulaştırılması, Öcalan’ın aklanması sürecidir” dedi.

BAŞBAKANIN TÜRK BAYRAĞI TEPKİSİ
Başbakan Erdoğan’ın ‘Bayrağımız olsa iyi olurdu’ dediğini belirten Vural, “Tablo kötü değil ama olsaydı iyi olurdu, diyor. Peki soruyorum; o PKK paçavralarının, Öcalan posterlerinin oraya girmesini niye temin ettin. Dün Diyarbakır’da PKK paçavralarının getirilmesi için hükmet bizatihi yol vermiştir” dedi.
Bayrağın bir bez parçası değil, bir milletin egemenliği, şerefi ve namusu olduğunu belirten Vural, “O bayrağı bayrak yapan ruhu önce sen kabul edeceksin. Bu ruhu taşımadıktan sonra, o bayrak asıldığı yere hakim olmadıktan sonra bayrağın ne anlamı olur? Önemli olan milli iradenin, egemenliğin hakim olmasıdır. Ama maalesef Başbakan bu ifadesiyle bayrağı şeklen asılması gereken bir bez parçası olarak değerlendiriyor” dedi.

ÖCALAN’IN MESAJININ DEŞİFRESİ
Diyarbakır’da Öcalan ve Başbakan Erdoğan’ın anlaşmasının, bizatihi Öcalan’ın kalemiyle ve Erdoğan’ın onayıyla ilan edildiğini ifade eden Vural, şunları kaydetti:
“Bu açıklamanın deşifresi yapıldığı zaman varılan mutabakat şudur:
Bir; milli mücadele ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti yerine PKK mücadelesi ile kurulan yeni cumhuriyet, ikinci cumhuriyet kurulacaktır.
İki; milli devlet yerine milletsiz bir devlet oluşturulacaktır.
Üç; üniter devlet yerine federatif bir devlet kurulacaktır.
Dört; BOP kapsamında dört parçalı büyük Kürdistan birleştirilecektir.
Beş; terör örgütü liderlerine ve teröristlere genel af ilan edilecektir. Öcalan’a özgürlük sağlanacaktır. Nihayetinde PKK, AKP eliyle meclise taşınacaktır. Bu konuşmanın deşifresi budur.
Bütün bu sürecin garantörü de Erdoğan ile PKK’nın silahlı gücüdür. PKK silahlarıyla hemen sınırda bekleyecek, yapamadığı zaman ‘yine teröre başlarım’ diye tehdit edecek, Erdoğan da millete ‘bak bunları yapmazsak terör başlar’ diye milleti tehdit edecek.”

“BU SÜREÇ, AKP’NİN 28 ŞUBAT’I”
Diyarbakır’daki rezalet tablolarının millete barış diye pazarlandığını beliren Vural, “Bu süreç AKP’nin 28 Şubat’ıdır. AKP’nin 28 Şubat’ıyla devletin, medyanın bütün imkanlarıyla Türk milleti bu sürece hazmettirilmek istenmektedir. Bu ihanet tabloları talepleri ve yol haritası barış diye pazarlanır hale gelmiştir” dedi.
Barış isteyenlerin önce Türk milletinin milli kimliğini, Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli ve üniter bir devlet olduğunu, resmi ve eğitim dilinin Türkçe olduğunu kabul etmesi gerektiğini belirten Vural, “Barışın adı budur. Yoksa barış ‘evli evine, köylü köyüne’ demek değildir. Ortak değerlerde buluşmaksa, işte buyurun ortak değerler” dedi.
Bu tabloyu ‘umut tablosu’ olarak nitelendirenlere seslenen Vural “Bir gün gelecek, bu milletin vicdanında boğulacaksınız, nefes bile alamayacaksınız. Uğruna canını ve kanını veren şehitlerin manevi varlığı sizi boğacaktır. Bu millet sizi nefessiz bırakacak, yutkunamayacaksınız bile, milletin önüne bile çıkamayacaksınız. Millet indinde de, Allah indinde de hesap vereceksiniz” diye konuştu.

“BU SÜRECİN AMACI 2014 SEÇİMLERİDİR”
Bütün bu sürecin amacının 2014 seçimleri ve koltuk sevdası olduğunu dile getiren Vural, “Bugün PKK ile yapılan, sözde sınır dışına çekilme anlaşması, seçim dönemine kadar milleti narkozlama yöntemidir. Başbakan zaten gazetecilerle yaptığı toplantıda ‘2014 seçimleri biraz sakin olur hiç olmazsa’ diyor. MHP ile fikri mücadeleyi mertçe yapamayanlar, seçim öncesi tuzak kuranlar, 2011 seçimi öncesi PKK ile anlaşma yapanlar, şimdi de bu rezil tablolar karşısında milletin uyanmasını engellemek için 2014 seçimlerine kadar PKK ile işbirliği ve koalisyon kurmuştur” dedi.
Bir gazetecinin, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Türk bayrağı olmamasını kınadığını hatırlatması üzerine ise Vural, “Kına yakmıştır herhalde. Devleti yönetiyorsunuz siz, bakkal mı yönetiyorsunuz? Hiç kimse buradan AKP’yi aklamaya kalkmasın O günkü tablo AKP ve Erdoğan’ın eseridir; planlıdır, programlıdır. Öcalan’ın mesajı, Erdoğan onaylıdır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.