Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Vural, Ergin’e sert çıktı

18 Mart 2013
Vural, Ergin’e sert çıktı için yorumlar kapalı
Vural, Ergin’e sert çıktı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ‘PKK’nın geri çekilmesiyle ilgili yasal düzenleme yapılabilir’ yönündeki açıklamasını, “TBMM’nin PKK terör örgütünün siyasallaşmasının bir aracı olarak kullanılması mümkün değildir. Böyle bir konu bu Meclis’in önüne gelmemelidir” sözleriyle değerlendirdi. 
Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in PKK’nın geri çekilmesiyle ilgili yasal düzenleme yapılabileceği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Vural, şunları kaydetti:
“Bu milletin askerine, polisine kurşun sıkmış birileri için parlamentoda bir yasal düzenleme yapılması doğrudan doğruya İmralı tutanaklarının hayata geçirilmesi konusunda AKP’nin bir taahhüdü olduğunu ortaya koyuyor. Böyle bir rezalete parlamento izin veremez. Büyük Türk milletinin önünde namus ve şerefi üzerine yemin etmiş milletvekilleri, TBMM’nin PKK terör örgütünün siyasallaşmasının bir aracı olarak kullanılması mümkün değildir. Böyle bir konu bu Meclis’in önüne gelmemelidir. Maalesef İmralı tutanakları, doğrudan doğruya AKP’nin teslim tutanağıdır. Ne yapacaksınız yani? Zehirli planınızı bu millete mi onaylatacaksınız?”
İmralı’ya üçüncü heyetin gitmesi ile ilgili olarak da Vural, “Bugün maalesef Öcalan AKP’nin umudu haline gelmiş. Yatıyorlar Öcalan’la, kalkıyorlar Öcalan’la. Onlar gitmiş, bunlar gitmiş. Başbakan gidiyor Başbakan. Doğrudan doğruya Başbakan görüşüyor. MHP olarak biz, Türk milletini çözülmeye götürecek böyle bir sürecin bir çözüm değil çözülme süreci olduğunu düşünüyoruz. Artık milletin uyanması gerekiyor. Verdikleri desteğin aslında Öcalan’a, PKK’ya ve BDP’ye destek olarak döndüğünü görmelerini istiyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.