Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Vural:”Öcalan’la yatıp, Öcalan’la kalkıyorlar”

14 Mart 2013
Vural:”Öcalan’la yatıp, Öcalan’la kalkıyorlar” için yorumlar kapalı
Vural:”Öcalan’la yatıp, Öcalan’la kalkıyorlar”
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin terörle mücadele politikasını eleştirerek, “Hükümet binmiş bir Öcalan alemetine, götürüyor milleti kıyamete. Öcalan’la yatıp, Öcalan’la kalkıyorlar” dedi.

 Çorum’a gelen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin il başkanlığında partililerle biraraya geldi, basın mensuplarınını sorularına açıklama yaptı. İmralı görüşmeleri ve hükümetin terörle mücadele politikasını sert dille eleştiren Vural, AK Parti’nin milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyerek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, İmralı’da pazarlık konusu haline getiriliyor. Türkiye’de yaşayan vatandaşların etnik kimliklere ve mezheplere göre ayrılmasını asla kabul etmiyoruz. Bugün Türkiye’nin önüne konulan çözüm planı PKK’nın ve KCK’nın çözüm planıdır. İmralı’da hazırlanmış bir çözüm planıdır” dedi.

‘MİLLETİ KORKUTUP ŞANTAJ YAPMAYIN’

Hükümetin terörü bitirmeyi değil, terörün istek ve arzularını yerine getirmeyi amaçladığını iddia eden Oktay Vural, şunları söyledi:

“Hükümeti uyarıyorum, PKK terör örgütünün silahı ile mayınları ile milleti korkutmayın, şantaj yapmayın. Şehidimizin kanı üzerinden açılım pazarlayanlar bugün PKK’yı aklıyorlar. İmralı canisini pozitif bir adam olarak pazarlıyorlar. Kamu görevlileri utanç verici fotoğraflarla şov aracı olarak kullanılırken, kamu görevlilerini teslim edenlerin içinde Tokat Reşadiye’de 7 askerimizi şehit edenleri azmettiren bir kişi de bulunmaktadır. Bugün Beşir Atalay PKK’nın bir jest yaptığını söylüyor. Bu utanç verici bir düşüncedir. Ne günlere kaldık. Hükümetin bir çözüm planı yoktur. Sadece ve sadece PKK ve KCK’nin istek ver arzuları yerine getirilmektedir.”

İmralı görüşmelerinin terörün gölgesinde siyaset yapanların planı olduğunu ifade eden MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Hükümet binmiş bir Öcalan alemetine, götürüyor milleti kıyamete. Öcalan’la yatıp Öcalan’la kalkıyorlar. Öcalan’ı bir siyasi lider konumuna getirdiler” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.